Samsun

Yerel Haber
23 Mayıs 2017 - 17:26

Uusal Bilim Kampı Proje Yarışması

SAMSUN (AA) - Ulusal Bilim Kampı Proje Yarışması'nda dereceye giren projelere ödülleri verildi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesince mekatronik, bilgisayar yazılımı ve temiz üretim alanında proje üreten okullar arasında düzenlenen Ulusal Bilim Kampı Proje Yarışması Ödül Töreni, Samsun Anadolu Lisesinde yapıldı.

OMÜ Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda yarışmada mekatronik alanında İstanbul Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi, "nabız geri bildirim ve kalp krizi anı haber mekanizması", bilgisayar yazılımı alanında İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi "catronome" projesi, temiz üretim alanında ise Kocaeli Fen Lisesi "temiz adımlar" projeleriyle birinci oldu.

Yarışmada Samsun Anadolu Lisesi de "plastikten fidana" projesi ile temiz üretim alanında üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Törene, Samsun Valisi İbrahin Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.SamsunYerel Seçim Sonuçları

Samsun Hava Durumu

9°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.