İstanbul

Yerel Haber
09 Şubat 2017 - 17:39

Uyuşturucuyla Mücadele Tiyatro Sahnesinde

Madde bağımlılığına karşı mücadelenin önemine dikkat çeken "Çalıntı Düşler" oyunu, Maltepe'de öğrencilerle buluşuyor

İSTANBUL (AA) - Tiyatro Yeniden ekibinin madde bağımlılığına karşı mücadelenin önemine dikkat çeken "Çalıntı Düşler" isimli gençlik oyunu, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahneleniyor.

Maltepe Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Prof. Dr. Üstün Dökmen’in danışmanlığında, Dersu Yavuz Altun'un yazıp yönettiği oyun, "Hedef Sensin" projesi kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile eş güdümlü olarak izleyicilerle buluşuyor.

Maltepe Belediyesinin katkılarıyla Maltepe’deki ortaöğretim kurumu öğrencileri için sahnelenen oyuna, Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu Bilimsel Danışma Komisyonu tarafından da destek veriliyor.

Sevgisizlik, yalnızlık, şiddet ve madde bağımlılığının ele alındığı oyunda gençlere, "Hayatınıza sahip çıkın" çağrısında bulunuluyor.

Müziklerini Neylan Özgüle ve Melih Serhat Soyyiğit’in hazırladığı oyunda, Çağlar Tüfekçi, Öze Solak, Emre Saka, Harun Özüağ, Arife Gemlik ve Cengiz Şahin rol alıyor.


İstanbulYerel Seçim Sonuçları

İstanbul Hava Durumu

12°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.