28.03.2009 - 10:23 | Son Güncelleme: 28.03.2009-10:23 A-A+

Uzay mekiği Discovery’nin bugün dünyaya inmesi bekleniyorUluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) ekipman ve astronot taşıyan uzay mekiği Discovery’nin 13 günlük yolculuğun ardından bugün Dünya’ya inmesi bekleniyor.
         NASA yetkilileri, astronotların güvenli bir dönüş için mekiğin uçuş sistemlerini son kez kontrol ettiklerini, Discovery ve beraberindeki 7 kişilik mürettebatın yerel saatle 13.39’da (TSİ 19.39) ABD’nin Florida eyaletindeki uzay üssüne iniş yapacağını belirttiler.
         Uzay mekiği Florida’ya doğru inişe geçtiğinde Meksika Körfezi ya da Karayipler üzerindeyken, bir donanma uçağının da mekiğin altında uçarak kızılötesi kamera ile arka kısmındaki ısınmayı gözlemlemesi planlanıyor.
         Discovery’nin astronotları, Uluslararası Uzay İstasyonunda, güneş panellerinin yerleştirilmesi, bilimsel çalışmalar için gerekli elektrik üretimi ile yeni arıtım cihazıyla ilgili faaliyet gösterdiler.
         Mekik, perşembe günü Dünya’ya dönmek üzere uzay istasyonundan ayrılmıştı.

EtiketlerDiscovery
Bilgi Yarışması"Pazara Kadar","Araba"gibi şarkılarıyla tanınan sanatçı kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.