Gaziantep

Yerel Haber
19 Aralık 2016 - 14:04

Üzülmez: ”Mantaliteyi Değiştirmemiz Gerekiyor"

IHA

Gaziantepspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, üst üstte alınan mağlubiyetler sonrası takım içindeki mantalitenin değişmesi gerektiğini söyledi.
Spor Toto Süper Lig’de çıktığı son 6 maçı kaybeden ve ligde topladığı 11 puanla düşme hattında yer alan Gaziantepspor’da gözler Beşiktaş maçına çevrildi. Celal Doğan Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla Beşiktaş maçının hazırlıklarını sürdüren kırmızı-siyahlılar, zorlu mücadeleden üç puanla ayrılarak son haftalarda alınan mağlubiyetlere son vermeyi hedefliyor. Gaziantepspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, son haftalarda alınan mağlubiyetlerden sonra takım içindeki mantalitenin değişmesi gerektiğini söyledi.

“Mantaliteyi değiştirmemiz gerekiyor “
Kupada oynanacak olan Kırıkkale maçından ziyade ligin daha çok önemli olduğuna vurgu yapan Üzülmez, ”Son haftalarda sıkıntı içerisinde olan bir takım 6 mağlubiyetini almış bir takım. Mantaliteyi değiştirmemiz gerekiyor. Geldiğimi günden bu yana oyuncularımızla sürekli konuşup toplantılar yapıyoruz. Tabi 3-4 günlük süre içerisinde değiştirmemiz çok kolay olmuyor. Belli bir zamana ihtiyacımız var. Özellikle ikinci yarıda katılan arkadaşlarımızın devre arasında Antalya’da yapacağımız kamp çalışmalarında taktiksel olarak çok önem vermemiz gerekiyor. Saha içindeki duruşumuz ve bireysel olarak yaptığımız hatalar oynadığımız maçlarında kaybedilmesinde büyük bir rol oynuyor. Dolayısıyla bu bireysel hataları ortadan kaldırmamız gerekiyor” dedi.

“Köklü camiayı şuan ki mevcut durumundan alıp yukarılara taşıma istiyoruz”
Antalya’da güzel bir kamp dönemi geçirmek istediklerini söyleyen Üzülmez, “İkinci yarı Gaziantepspor’u şu an kendine yakışmayan bu pozisyondan alıp yukarılara taşımak istiyoruz. Gaziantepspor’un bu ülkenin en köklü camialarından birisidir. Kamp dönemi bizim için çok önemli. Oyuncularımıza düşündüklerimizi mantalite anlamında ve taktiksel anlamda anlatmak için kamp süresince yapacağımız çalışmalar çok daha önemli olacaktır. İkinci yarı inanıyorum ki bu takım çok güzel şeyler yapacaktır. Yeni katılan arkadaşlarımızla beraber inanan bir oyuncu topluluğu olarak güzel bir sinerji yakalayıp Gaziantepspor’u en iyi yerlere taşıyacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.