Cumartesi

07.10.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 07.10.2017-2:30

Uzunharmanlar’da Bir Davetsiz Misafir

Yazarlığının 20. yılında Sezgin Kaymaz, ilk romanı “Uzunharmanlar’da Bir Davetsiz Misafir”i yeniden okurla buluşturuyor.

Sitene Ekle

Gülden ÖKTEM / KİTAPLIK

UZUNHARMANLAR’DA BİR DAVETSİZ MİSAFİR

Sezgin Kaymaz  
April Yayıncılık / 24 TL

Yazarlığının 20. yılında Sezgin Kaymaz, ilk romanı “Uzunharmanlar’da Bir Davetsiz Misafir”i yeniden okurla buluşturuyor. Ancak Kaymaz’ın kitabı bir “tekrar baskı” nitelemesinin çok ötesinde. Zira yazar, kitabını oturup yeniden yazmış ve güncellemiş.

DİN VE PSİKİYATRİ

Irvin D. Yalom 

Çev: Zeliha Babayiğit / Pegasus Yayınları / 15 TL

2000 yılında Amerikan Psikiyatri Birliği’nin Oskar Pfister Ödülü’ne değer gördüğü Irvin Yalom’un ödül alırken yaptığı konuşmayı içeren bu kitap, insan zihnini kurcalayan sorulara yanıtlar sunuyor.

YOKSULLUĞUN KISA TARİHİ

Steven M. Beaudoin
Çev:
Tugay Kaban /
Dedalus / 20 TL

Tarih profesörü Beaudion kitabında, “Yoksulluğun tanımı hep aynı mıdır?”, “Ne için yoksulluk ve niçin dünya tarihi?” soruları başta olmak üzere dünya tarihindeki yoksulluk araştırmalarına odaklanıyor.

YERALTI DEMİRYOLU

Colson Whitehead /
Çev:
Begüm Kovulmaz / Siren Yayınları / 27 TL

Bu yılın Pulitzer Ödülü’ne değer görülen Colson Whitehead’in romanı, köle olan Cora adlı bir kadının kurtuluşa giden yol olduğu söylenen “yeraltı demiryolu”nu kullanarak kaçmayı planlamasını anlatıyor.

 

 

 


Etiketler:
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.