Kırşehir

Yerel Haber
28 Haziran 2019 - 14:09

Vali'den Lgs'de Dereceye Giren Öğrencilere Ödül

Vali'den LGS'de dereceye giren öğrencilere ödül

Salih GÜNER/KIRŞEHİR, (DHA) - VALİ İbrahim Akın, Liselere Geçis Sınavı'nda (LGS) 500 tam puan alarak, dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.
LGS'de dereyece giren öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte Vali İbrahim Akın'ı makamında ziyaret etti. Valyi Akın, öğrencilerin ülke genelinde dereceye girmesinin kendilerini gururlandırdığını, elde edilen başarının diğer öğrencilere de örnek olması gerektiğini söyledi. Vali İbrahim Akın, "Öğrencilerimiz Zeynep Öz ve Mehmet Enes Yıldız, LGS’de tüm soruları doğru cevaplandırarak 500 tam puan alıp ülke genelinde dereceye girdiler. Öğrencilerimizi, bu başarıda emeği geçen öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin bundan sonraki eğitim-öğretim hayatında da aynı azimle ve aynı kararlılıkla çalışarak yeni başarılara imza atacaklarına inancımız tamdır" dedi.


İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, öğretmenleri ve ailelerinin de yer aldığı ziyaret, Vali Akın’ın öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirmesi ile sona erdi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.