Uşak

Yerel Haber
09 Eylül 2014 - 00:45

VALİ SEDDAR YAVUZ’DAN TKDK’YA ZİYARET

IHA

Uşak Valisi Seddar Yavuz Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Uşak İl Koordinatörlüğünü ziyaret etti.
Uşak Valisi Yavuz, Uşak İl Koordinatörlüğü toplantı salonunda İl Koordinatörlüğünün çalışmaları, personel yapısı, Uşak İlinde gerçekleşen ve devam etmekte olan yatırımlar hakkında Uşak İl Koordinatörü Cihan Karahan tarafından detaylı bir brifing aldı. Cihan Karahan, TKDK’nın kuruluş süreci ve proje uygulama hazırlıkları hakkında, TKDK tarafından alınan 6797 projeyle 1.862.131.714 TL tutarında yatırımın gerçekleşmesinin ülke ekonomisine katkısının azımsanamayacak ölçüde olduğu belirtti. TKDK Uşak İl Koordinatörlüğü olarak ilerleyen dönemlerde Uşak İlinin güçlü iller arasında yer alması için daha fazla yatırımın Uşak’ta gerçekleşmesi konusunda çalışmalarının hızla devam ettiği söyleyen Karahan, şimdiye kadar gerçekleşen 166 projeyle Uşak ekonomisi ve tarımında 38.888.767,55 TL tutarındaki projenin hayat bulması sağlandığı, ilerleyen günlerde TKDK tarafından incelemesi devam eden yatırım tutarları 47.319.282,23 TL’lik 28 adet yatırım daha Uşak İline kazandırılacağı, bu yatırımların gerçekleşmesiyle birlikte Uşak’ta daha fazla üretim gerçekleştirilecek ve daha fazla istihdam sağlanacağının altını çizdi.
Uşak Valisi Seddar Yavuz ziyaretinden son derece memnun olduğunu, TKDK personelinin genç ve dinamik yapısının kendisini heyecanlandırdığını, yeni Türkiye’nin bu genç kadrolarla, son yıllarda İlimizde sağlanan gelişmeleri bir kademe daha ileri götüreceğini ifade etti. TKDK İl Koordinatörlüğü’nün Uşak’ta kurulmasının İlimiz için çok önemli bir şans olduğunu belirten Vali Seddar Yavuz, “Uşak İlinin kalkınmasında TKDK’dan azami faydalanmamız gerekiyor. İldeki diğer kamu kuruluşlarıyla birlikte hareket edilerek daha fazla yatırımın Uşak’a kazandırılması hedefliyoruz. Uşak İli kültür, turizm, sanayi gibi birçok alanda ülkemizin belki de çoğu ilinde olmayan bir potansiyele sahiptir. Ancak bazı konularda adım atmakta biraz geç kalınmış. Aradaki farkı kapatmak bizlere düşüyor. Uşak’ın potansiyelini en iyi şekilde kullanmak Uşak’ın her bireyinin boynunun borcudur” dedi.

Etiketler: Uşak, Uşak Haberleri
UşakYerel Seçim Sonuçları

Uşak Hava Durumu

4°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.