Mersin

Yerel Haber
08 Mart 2018 - 14:29

Vali Su'dan 'Kadınlar Günü' Mesajı

IHA

Mersin Valisi Ali İhsan Su, "Kadınlarımızın ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel hayatın içinde etkin olarak yer almasını, devlet ve millet olarak belirlediğimiz hedeflere ulaşmamızın anahtarı olarak görmekteyiz" dedi.
Su, ’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada, insanın eşit ve özgür doğduğunun, herkesin insan hakları ve temel özgürlüklere hiçbir ayrım gözetilmeksizin fırsat eşitliği çerçevesinde sahip olduğunun ve cinsiyete dayalı ayrımcılığın kabul edilemez olduğunun sembolü olan 8 Mart’ın, bu konudaki duyarlılığın oluşmasına ve karşılaşılan sorunlara çözüm bulunmasına önemli bir zemin oluşturduğunu söyledi.
Bu çerçevede kadınların ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel hayatın içinde etkin olarak yer almasının, devlet ve millet olarak belirlenen hedeflere ulaşılmasında anahtar olduğunu kaydeden Su, "Bu duygularla, yaşamımızın her anını varlıklarıyla onurlandıran, sevginin, emeğin, fedakârlığın ve özverinin timsali olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.

MersinYerel Seçim Sonuçları

Mersin Hava Durumu

17°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.