Bitlis

Yerel Haber
10 Ekim 2017 - 17:47

Vali Ustaoğlu'ndan Şehit Ailesine Ziyaret

IHA

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, eşi Şenay Ustaoğlu ile birlikte Tatvan şehidinin yeni doğan bebeğini ziyaret etti.
Vali İsmail Ustaoğlu, Tatvan 10. Komando Tugay Komutanlığında görevli iken 22 Haziran 2017 tarihinde Tatvan kırsalında terör örgütünün hain saldırısı sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Talat Bildirici’nin ailesini ziyaret etti.
Eşi Talat Bildirici şehit düştüğünde 6 aylık hamile olan Şeyda Bildirici, 5 Ekim günü Tatvan’da Talat Talha isminde erkek çocuk dünyaya getirdi. Vali İsmail Ustaoğlu, Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ve eşleri ile birlikte doğum yapan şehidin eşine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Şehidin yeni doğan evladıyla teselli olduklarını belirten Vali Ustaoğlu, “Bizim medeniyetimiz, bizim inancımız peygamberlik rütbesinden sonra ki en önemli rütbeyi verdiği, şahadet mertebesine ulaştırdığı ve Hazreti Peygamberin öbür dünyada yanında olacağına inandığımız şehitlerimiz bizim için çok önemli. Biz sizi devletimizin, bayrağımızın emaneti olarak görüyoruz. Yaptığınız fedakarlık her türlü takdire şayan olduğu gibi bunun hakkını da bizim ödememiz mümkün değildir. Rabbim birini aldı, oğlunu bize verdi. Şehidimizin oğlunun vatana millete hayırlı evlat olmasını temenni ederim. Şehidimize Allah’tan rahmet, siz değerli yakınlarına başsağlığı dilerim” dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.