Sivas

Yerel Haber
17 Haziran 2017 - 21:59

Valis Gül, Suşehri'nde İncelemelerde Bulundu

SİVAS (AA) - Sivas Valisi Davut Gül, Suşehri ilçesinde incelemelerde bulundu.

Vali Gül'ü ilçe girişinde Kaymakam Ender Faruk Uzunoğlu, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ve ilçe protokolü karşıladı.

Çamlıgöze Baraj Gölü'nde özel bir firma tarafından yaptırılan kafeste alabalık üretim tesislerini gezen Gül, işletme sahibi Ahmet Sermet’ten bilgi aldı.

Daha sonra Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından projelendirilen, 115 bisikletin dağıtım törenine katılan Gül, burada yaptığı konuşmada, bisiklet dağıtımı yapılan ilk ilçenin Suşehri olduğunu söyledi.

Bu projeyi Sivas'ın diğer ilçelerinde de uygulamayı arzu ettiklerini aktaran Gül, "İnşallah, Sivas'ın tamamında bu uygulamayı yapacağız. Çünkü çocuklarımızın spor yapmaları, kültürel etkinlikler yapması çok önemli. Bizlerin de onlara imkanlar sağlaması gerekiyor." dedi.

Vali Gül, Kılıçkaya Barajı'ndaki sosyal tesislerin bulunduğu yolun sıcak asfaltının yapılacağını ifade etti.

Kaymakam Uzunoğlu ise, bugüne kadar 400 bisiklet dağıtımı yaptıklarını belirterek, Belediye Başkanı Yüksel'den bisiklet yolları yapılmasını istedi.

Vali Gül, ilçede inşaat çalışmaları devam eden hastane ve hükümet konağı inşaatlarında incelemelerde bulundu.

TOKİ Kösedağ İlk/Ortaokulu'nun koridorlarında başlatılan yağlı boya çalışmalarını inceleyen Gül, Kılıçkaya Barajı Sosyal Tesisleri'nde tekne gezintisi yaptı.

Gül ve beraberindekiler, Hakkari Çukurca’da 1991 yılında terör örgütü PKK'nın saldırısında şehit edilen Bayram Yüce’nin Aşağısarıca köyünde bulunan babası Rasim Yüce ve ailesini ziyaret etti.

AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Yüce'nin babasına ait bahçeyi de ziyaret eden Gül, burada pekmez yapan kadınlarla bir süre sohbet etti.

Vali Gül, Aksu köyündeki yol çalışmalarını da inceledikten sonra ilçeden ayrıldı.

SivasYerel Seçim Sonuçları

Sivas Hava Durumu

13°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.