Vedat Milor'un 'hödük' çıkışı, çizgisini bozacağına işaret değil

Vedat Milor'u naif, kibar ve saçmasapan yorumlar karşısında dahi çizgisini bozmayan bir beyefendi olarak tanıdık. Belki de ağzından ilk defa argoya kaçacak bir yorum gördük. Üstüne vazife olmayan şekilde işini öğretmeye çalışan bir takipçisine "Sana ne hödük" diye cevap verdi. "Acaba Vedat Milor'u da mı delirttiler?" diyorsanız söyleyeyim: İş bildiğiniz gibi değil... 

Vedat Milor'un 'hödük' çıkışı, çizgisini bozacağına işaret değil

Herkesin hassas noktaları var

Herkesin hassas noktaları var

Sosyal medyada her türlü tip var. Özellikle ünlülerin ya da çok takipçili insanların her işine karışarak sinir bozmaya çalışan, hatta bunu gerçek hesabıyla yapmaya cesaret edemeyip fake takılanlar çok.

Vedat Milor da kimseyi kırmamaya çalışan, kendi rafine zevklerinin erbabı olan biri olarak, bu tiplerle çok fazla muhatap olmak zorunda kalıyor.

Eşine yapılan çirkin yorumlarla kendisine bel altı vurmaktan bile çekinilmeyen biri Vedat Milor.

Asarım keserimci, kabadayı olmak yerine naif, elit olduğu için 'hödük' bireyler tarafından kolayca hedef haline geliyor.

Çünkü Milor tarafından fiziki bir şiddet, zalimce bir karşılık görmeyeceklerini biliyorlar.

Karşısındakinin kibarlığını zayıflık zannediyorlar.

Oysa eşine yapılan hakarete karşılık yazdığı, "Neden bu kadar kötüsünüz?" cümlesi, birçok hakaretten daha vurucuydu.

Hadsizlik, haksızlık

Hadsizlik, haksızlık

İtalya'daki 'Il Contadino Agriturismo' isimli restoranı ziyaret eden Milor, Instagram’da mekanla ilgili detaylı incelemesini paylaştı. Bir kullanıcı ise Milor'a "İtalya’nın türlüsünü reklam yapacağına Anadolu’yu dolaş da bizim türlüleri tanıt" gibi abuk bir yorum yaptı.

Oysa Milor, Cem Yılmaz'ın stand-up'ına bile konu olan şekilde zaten yıllardır Anadolu'yu geziyor. Kaldı ki gezmese dahi dünyanın başka bir yerindeki restorana gitmek için önce Türkiye'yi bitirmiş olması gerekmiyor. Bunun hesabını kimseye vermek zorunda değil. Ne alaka "Önce Türkiye'yi tanıt" demek? Eleştirmek için eleştirmek bunun adı. Gereksiz duyar kasmak.

Bu abuk yoruma karşılık kendi üslubuna çok da uygun olmayan şekilde "Sana ne hödük?" demesiyse Vedat Milor'un hassas noktalarından birinin, insanların kendisine iş öğretmeye kalkması hadsizliği olduğunu gösteriyor.

Yaptığı bir şeyin görmezden gelinerek haksızlığa uğraması da cabası...

Vedat Milor'u bile çıldırttılar mı?

Vedat Milor'u bile çıldırttılar mı?

Vedat Milor yıllardır Türkiye'nin birçok ilini, dünyanın birçok ülkesini ve şehrini gezdi. Tanıştığı insanların, karşılaştığı karakterlerin haddi hesabı yoktur muhtemelen. Gerçek hayatında bu denli patavatsızlığa maruz kaldı mı bilemeyiz ama bu kadar çok insanla tanışınca mutlaka ilginç tipleri de tecrübe etmiştir.

Dolayısıyla gerçek hayatta çeşit çeşit insanlarla muhatap olan ve bu yaşına kadar üslubunu koruyan biri olarak sosyal medyadaki üç beş patavatsız, troll ya da bilumum insan yüzünden kendini bozacak değil.

Kaldı ki 'hödük' de çok büyük bir hakaret değil. TDK açıklamasına göre 'Görgüsüz, kaba ve anlayışı kıt kimse' anlamlarına geliyor.
 

Milor'un alıştığımız tarzına göre sert bir çıkış olduğu doğru. İnsanların hassas noktalarına, yanlış zamanlarda üst üste dokunursanız sert olabiliyorlar. Fakat bu, kaliteli insanın, kalitesini kalıcı şekilde bozmasına sebep olmuyor.

Yazılarını neden yorumlara kapatmadığına verdiği "Bazen sizlerden yeni şeyler öğreniyor ve yazılarım için ilham alıyorum. Bu şansı kaybederim" cevabı da kendisini bozmayacak kadar bilinç sahibi olduğunun kanıtlarından.

Bu makaleye ifade bırak