Venüs retrosu sırasında ne yapmalı?

Astrolojide güzellik ve paradan sorumlu devlet bakanı olan Venüs gezegeni, 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında tatile çıkacak. Venüs'ün yokluğunda bazı problemlerle karşılaşmamız olası. Peki ne yapmalı?

Venüs retrosu sırasında ne yapmalı?

Astrolojide gerilemesiyle ünlü gezegen Merkür'dür ama aslında hepsi zaman zaman gerilerler. Çoğunun yokluğunu birebir hissetmeyiz. Dünyaya en yakın yörüngede bulunan üç gezegen, yani Merkür, Venüs ve Mars gerilediğinde etkisini hissetmemiz daha olası. Bu üçlüden Venüs, 18 ayda bir, 40 gün boyunca geriler. 5 Ekim-16 Kasım arasında da Akrep burcunda bir gerileme dönemi yaşayacak. Bu süreçte bazı sınavlardan geçirecek bizi. Peki nedir bunlar? 

Venüs gerilemesini anlayabilmek için önce Venüs'ün ne iş yaptığını kavramamız lazım.

 

 

Venüs özetle; güzelliği, sevgiyi ve romantizmi yönetir. Parayla da ilişkilidir. Sevdiğimiz, bize haz veren konuların tamamı Venüs ile alakalıdır. Kendimize verdiğimiz değer, beğenilerimiz, zührevi hastalıklar, cinsellik, neleri sevdiğimiz, nasıl sevdiğimiz, sevgiyi ve aşkı algılama biçimimiz, estetik konular, sanat, huzur, barış, süslemeler, takılar, kozmetikle ilgili konuları Venüs yönetir.

Venüs gerilerken, bu konulardaki muhakeme yeteneğimizi doğru çalıştıramayabiliriz. Geçmişte aldığımız kararları sorgulayabilir, geçmişteki insanlarla yeniden bağlantı kurmaya çalışabiliriz. Eski bir ilişkiyi yeniden canlandırmaya çalışmak, yarım kalmış ilişkileri gündeme getirmek, eski aşklarla ve eski dostlarla hesaplaşmak, var olan yakın ilişkilerin akıbetiyle ilgili karar vermek için adım atmak isteyeceğiz.

 

 

Bu süreçte ilişkinizi gözden geçirin ama yine de kesin kararlar vermeyin. İlişkinizi geliştirip geliştiremeyeceğinizi, mutsuz olup olmadığınızı düşünün. Venüs retrosunu, ilişkinizin nereye yöneldiğini değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Mesela çift terapisine başlayabilirsiniz. Venüs retro hareketteyken başlayan çift terapisinden iyi sonuç almanız çok olasıdır. İlişkilerdeki tavrımızı değiştirmemiz, hatta gerekirse bitirmeyi göze almamız gerekebilir.

 

Venüs, Akrep burcunda gerileyecek 

Astrolojide Venüs'ün Akrep'teki konumu 'zararlı' olarak addedilir. Venüs Akrep'teyken aşk için ölmeyi bile göze alan, "Ya benimsin ya kara toprağın" diyen bir tavra bürünür, tehlikeli bir profil çizer. Kıskanç, tutkulu, ihtiraslı, takıntılı bir model olarak değerlendirilir. Yaşadığımız Venüs retrosu sırasında, bu temalarla ilgili olaylar yaşayabiliriz. Örneğin ilişkide dominant ve kontrolcü davranışlar sergilemek, cinsellik için savaşmak, partnerimizle ilgili gizli kalmış konuları öğrenmek için çaba göstermek gibi... 

 

 

Ne yapmamalıyız?

- Venüs gerilerken görünüşünüzde, saç renginizde radikal değişiklikler yapmayın. Yeni bir kuaför denemenin hiç zamanı değil. Bunun dışında botox, yüz germe veya daha önce yaptırmadığınız dermatolojik tedavileri de erteleyin.

- Yeni bir ilişkiye başlamak için de iyi bir zaman değil. Venüs gerilemesinde başlayan ilişkilerde duygular zaman içinde soğuyabilir.

- Nişanlanmak, evlenmek gibi büyük kararlar almayın. 

- Lüks alışverişten, abartılı harcamalardan kaçının. Daha sonra pişman olabilirsiniz.  

 

İyi bir haberim var!..

 Mars ve Venus 2019 boyunca geri gitmeyecekler. Kasımdan sonra uzun süre rahat edeceğiz yani... 2019'u temiz bir sayfayla başlatmak için hayatınızdaki örümcek ağlarını temizlemenin tam zamanı!.. Venüs retrosunun sunduğu avantajı kullanın: Geçmişle hesaplaşıp kalp kırıklıklarınızı onarın, kalbinizi yenileyin...

www.twitter.com/gulumdagli
www.facebook.com/gulumdagliastroloji
www.instagram.com/gulumdagli

 

Bu makaleye ifade bırak