Cumartesi

08.04.2017 - 02:30

Venüs zor durumda

Venüs 4 Mart’tan bu yana geri harekette. Bu dönemde keyfimizi iyice kaçıran gelişmeler, genel bir hoşnutsuzluk hissi söz konusu. Venüs bu ay boyunca ortaya pek keyifli bir tablo koymuyor

Sitene Ekle
Astroloji  |  R.Hakan Kırkoğlu pembenar@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

Aşkı, beğeni ve güzellikleri açıklayan Venüs 4 Mart’tan bu yana geri harekette. Venüs aynı zamanda ortak değerleri, nelerden keyif aldığımızı, toplumu birbirine bağlayan sosyal konuları da açıklar. Dolayısıyla bu dönemde keyfimizi iyice kaçıran gelişmeler, genel bir hoşnutsuzluk hissi söz konusu. Hatta doğum günleri 4 Mart’tan bu yana olanların hayatlarında da aşkta, zevkler ve mutluluk alanlarında tatminsizlikler ve daha fazla bekleme, sıkışma gündeme geliyor olabilir. Her ne kadar Venüs 15 Nisan’da yeniden düzgün harekete dönüyor olsa bile bu durum nisan ayı boyunca pek keyifli bir tablo ortaya koymuyor.

Sert bir açı var

Bu dönemde Balık burcunun son derecelerine gerileyen Venüs’le, Yay burcunun son derecelerinde geri harekette kalan Satürn’ün neredeyse ay boyunca sert bir açı (kare) içerisinde olduğunu görüyoruz. Satürn, Venüs’e yukarıdan önemli bir baskı kuruyor. Venüs’ün Satürn’den baskı görmesi çok değişik şekillerde gündeme gelebilir. Örneğin, Satürn soğutan, geciktiren ve bekleten bir gezegen olarak bu dönemde aşkta ve ilişkilerimizde kısıtlamalara, ayrılıklara ve ruhumuza işkence yapabilen koşullara işaret edebilir. Böyle bir dönemde acı veren tecrübeler, bizi duygusal alanda test eden durumlar içinde olabiliriz. 

Ay sonuna kadar yükselen burçlarınıza göre şu konularda daha farkında olmanızda yarar var. Yükselen Koçlar için aşkta ve parasal alanda gizli kalan, kontrol edilemeyen durumlar sıkıntı ve bekleme getiriyor olabilir. Boğalar için kişisel isteklerde, grupların, beklentilerin, çalışma konularının olduğu konularda gerçekçi olma ihtiyacı vurgulanıyor. İkizler için mesleki hedeflerde, ortaklaşa konularda elde olmayan ya da gizli kalan nedenlerin gecikmelere yol açması söz konusu olabilir.

Yengeçler  için uzaklarla ilgili konularda sıkışıklıklar, işten ve çalışma konularından kaynaklanan engeller yaşanabilir. Aslanlar için finansal konularda, genel olarak parasal hedeflerde problemler gündeme gelebilir. Başaklar evlilikte ve başkalarından beklentilerinde daha sıkışık ve engelli bir süreçte olabilirler. Anlaşmalarda, görüşmelerde soğukluk yaşanabilir.

Yükselen Teraziler sağlık alanında, iş ve çalışma konularında daha kısıtlayıcı koşullar içinde olabilirler. Akrepler özellikle aşkta, çocuklarla ilgili konularda ya da keyif almak istedikleri alanlarda daha kısıtlayıcı koşullar içinde olabilirler. Yaylar evde ve eve ilişkin konularda daha fazla şey yapmak ve hayatlarını yeni bir dengeye oturtmak durumundalar.

Sınırlayıcı bir atmosfer

Oğlaklar düşünce dünyalarında, yakın çevrelerinde, kardeşlerle ilgili konularda bazı kısıtlamalarla karşılaşabilirler. Sakalar kazançları ve parasal konularıyla ilgili kısıtlamalar, beklemeler içinde olabilirler. Balıklar ise aşkta ve kişisel alanda pek çok isteklerinde, özellikle güzellik ve hoşluk yaratmak konusunda daha sıkıntılı ya da kendilerini bir ölçüde baskı altında hissedebilirler.

Kısaca nisan ayı boyunca hoşluk, keyif ve tatmin aradığımız konularda daha gerçekçi ve sınırlayıcı bir atmosfer içinde ilerleyeceğimiz görülüyor. Böyle zamanlarda kendimizle ilişkimizi de sıkı bir eleştiriden geçirebiliriz. 

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.