Vietnam'da televizyonlarla kaplı ev görenleri şaşırtıyor

Dünyanın neresine giderseniz gidin karşınıza çıkacak bazı şeyler var. Mesela insanlar, ağaçlar, evler... Özellikle de evler! Çeşitleri farklı olabilir ama bir standardı var sonuçta. Ancak bu standardın dışına epey çıkan Vietnam'daki bir ev, birçoklarını şaşırtmayı başarıyor. Peki nasıl?

Vietnam'da televizyonlarla kaplı ev görenleri şaşırtıyor

Görenler 'Yok artık' diyor

Görenler 'Yok artık' diyor

Vietnam'a bağlı Hon Thom adasındaki bu evin diğer evlerden en büyük farkı, 'duvar'ları... Duvar demeye bin şahit ister gerçi. Duvarlarda televizyon var. Eski, püskü, kullanılmayan televizyonlardan oluşuyor evin dışı. Ortada bir enstalasyon varmış gibi. Görenler şaşırıyor, "Yok artık" diyor.

Viyana'daki 'ağaç ev' gibi

Viyana'daki 'ağaç ev' gibi

Bölgeye yolu düşenlerin fotoğrafını çektiği bu evin dünya çapında fenomen olma durumu ise tabii ki sosyal medya sayesinde.

Bu evi görenler, tıpkı Avusturya'nın başkenti Viyana'daki o 'ağaç ev' gibi selfie çekmeyi ihmal etmiyor. Haliyle de ortaya 'televizyon ev' gibi bir fenomen çıkıyor.

Yetişemiyoruz

Yetişemiyoruz

Teknoloji çağındayız. Bugün bile 5 yıl sonra teknolojik açıdan gerilerde kalacak. O kadar hızlı bir ilerleyiş ve yenilenme söz konusu ki yetişmemiz pek mümkün değil. Televizyonlar? Çoktan eskimeye başladı. Telefonlar, tabletler, laptop'lar bile neredeyse eskiyecek.

Modası çoktan geçti

Modası çoktan geçti

Haliyle televizyonlardan ev yapma fikri -en azından şimdilik- gayet nostaljik. Ne erken ne de geç. Tam zamanı.

Hom Thom adasındaki bu ev sadece bir örnek. İlerleyen dönemlerde pek çok televizyon nostaljisine hazırlıklı olmak mecburiyetindeyiz. 90'lardaki o televizyonlar çoktan eskidi, tarih oldu. Artık onlar en fazla bir enstalasyon parçası...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak