Vitiligodan kurtaracak doğal tedavi yöntemleri

Vitiligo vücudun herhangi bir bölümünü etkileyen kronik bir hastalıktır. Herhangi ölümcül tehlikesi olmamasına rağmen kişinin benliğine ciddi zararlar verebilir. Ancak evinizde uygulayacağınız doğal tedavi yöntemleriyle vitiligoyu tedavi edebileceksiniz. İşte vitiligodan kurtaracak doğal tedavi yöntemleri…

Vitiligodan kurtaracak doğal tedavi yöntemleri
Bu bakterilerden canlı şekilde dövme yapılıyorHerkesin vücudunun herhangi bir noktasına yaptırdığı veya henüz yaptırmadıysa da mutlaka yaptırmak istediği bir dövme olmuştur. Dövmenin bildiğimiz boya, iğne gibi malzemelerinin dışında bambaşka bir yöntemi daha var: Canlı bakterilerden yapılan ve renk değiştirebilen dövme.
Saç boyasının akmasının sebepleri nelerdir?Saçlar, boyandığı ilk gün oldukça ışıltılı ve canlıdır. Ancak bir süre sonra bu etki kaybolur. Boya akar ve geriye ilk renkten eser kalmaz. Saçları sık sık boyamak, saçlara zarar verebildiği için en iyi çözüm saçın rengini kaybetmesini engellemektir.
Emzirmek anne sağlığını olumlu yönde etkiliyorEmzirmek veya anne sütü yalnızca bebek için yararlı değildir. Özellikle kadın sağlığı açısından da oldukça mühimdir. Emzirmek, gebelik ve doğum sonrası depresyondan rahim sağlığına kadar pek çok konuda olumlu role sahiptir.
Ağrılarınızın kaynağı psikolojik olabilirVücudunuzun çeşitli yerlerinde zaman zaman görülebilen ağrılar aslında psikolojik problemlerden kaynaklı olabilir. Psikolojik sorunlardan kaynaklı ağrılar nelerdir, nasıl çözüm bulabilirsiniz? Kronik ağrılar günlük hayatımızda en çok karşılaşılan ve sebepleri tam olarak anlaşılamayan ağrılardır.
Sebzeli pikan gremolataKış mevsiminde sağlıklı beslenmenin temelini oluşturan sebzeler, içerdikleri doğal vitaminler sayesinde hastalıklarla savaşmamızda büyük destek D.ream Akademi Profesyonel Şefleri’nin hazırladığı ‘Sebzeli Pikan Gremolata’ tarifi sofralarınıza sağlık getiriyor.
Lif kaynağı mucize besinler“Lifli yiyecekler nelerdir?”, “Ne işe yararlar?” gibi sorulara yanıt vermeden önce, kısaca lif hakkında bilgi verelim. Lifli yiyecekler kan şekerini dengeleyip, kötü kolesterolü azaltarak vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor. İşte lif kaynağı mucize besinler...
Cinsel hayatınız ne kadar normal?Bazıları her gece seks yapmak ister, bazıları ise eşini yılda bir kez şımartmayı tercih eder. Herkesin libido seviyesi birbirinden farklıdır. Peki, sizin seks hayatınız nasıl?
Bulaşık makinesi ölümcül tehlike saçıyorSlovenya'da yapılan araştırmaya göre, bulaşık makinesinin ciddi sağlık sorunlarına neden olduğu ortaya çıktı. İşte bulaşık makinesinin tehlikeli olmasına neden olan o etken.
Köpeğiniz için 5 sağlıklı atıştırmalıkYemekler, insanlar arasında olduğu kadar, köpekler arasında da oldukça popülerdir. Tüylü dostlarınıza onlar için faydalı ödül mamaları vermek istemez misiniz?
1/7
Saçlarımız ve cildimiz doğal rengini melanosit olarak adlandırılan derideki melanin üreten hücrelere borçludur. Ancak bu hücreler zarar görebilir veya ölebilir. Bu durumda tıbben vitiligo adı verilen beyaz lekeler oluşur. Vitiligo, vücudun herhangi bir bölümünü etkileyen kronik bir durumdur. Saçınızı, ağzınızı ve gözlerinizdeki mukus zarlarını da etkileyebilir.

Vitiligo her cilt tipini etkileyebilir, koyu ciltliler daha fazla etkilenir. Vitiligo hayati tehlikesi olan ya da bulaşıcı bir hastalık değildir, ancak kişinin benlik saygısına ciddi hasar verebilir hatta depresyona neden olabilir.

Vitiligoyu nasıl önlerim?

Çarpıcı Şıklık