Doğu - Batı sentezi

Doğu - Batı sentezi


Artık daha dişi, daha özgür bir Vakko kadını var karşımızda. Derin dekolteli elbiseler, file çoraplar, sırtı açık tulumlarla bir parti havası estirecek her yerde. Vakko erkeği ise, bermudalar, terlikler, yakasız gömlekler, pilisiz pantolonlar, safari ceketlerle modern, modern, modern


       Dolmabahçe Kültür Merkezi'nde Vakko'nun ilkbahar - yaz defilesi tek kelimeyle müthişti. Müthiş. Ve yenilikçi. Bir kere podyum yoktu. İkincisi, farklı güzelliklerde, siyah ve sarı ırktan bir dolu manken vardı. Üçüncüsü, kokteylde her şey, ama her şey; aydınlatma, yiyecek - içecekler, çiçekler, boncuklar, koltuklar.. portakal rengiydi. Defilede ise hakim renk siyah ve beyazdı. Sonuç? Vakko, dünya markası olma yolunda olduğunu kanıtlıyordu. Artı, 30 kadın, 15 erkek mankenin 105 parça kadın, 55 parça erkek giysisini sunduğu defileyi izlemek gerçekten keyifliydi.

     Sofistike, neşeli, özgür
       Vakko kadını milenyumun ilk yazında Doğu ve Batı kültürlerini harmanlayıp, enteresan bir çizgi yakalıyor. Artık Vakko kadını deyince akla daha dişi ve daha özgür bir kadın gelecek. Vakko defilesinde en çok göze çarpan şey, boncuk çokluğuydu. Boncuk, bazen kola takılan bileziklerde karşımıza çıkıyordu. Bazen terliklerde, bazen de giysilerde.

     Yarı - parti kadını, yarı - bohem!
       Renkli, topuklu ayakkabılar; kısa saplı çantalar; fırfırlı, puantiyeli elbiseler, bluzlar, empirme desenli uzun tuvaletler ile mankenler, kimi zaman Donatella Versace'yi anımsatır gibi oldular izleyicilere... Derin dekolteli giysiler, file çoraplar, sırtı açık tulum ve elbiselerle bu yaz kadınlar sanki bir parti havasında yaşayacaklar. Bu yıl, rengarenk, bohem, sofistike, neşeli ve özgür Vakko kadınını hemen fark edeceksiniz.

     Vakko erkeği bir harika!
       Gelelim Vakko erkeğine... Seyrederken gözümüzün bayram ettiği mankenlerin tanıttığı kıyafetler fazlasıyla çağdaştı. En küçük kuşkunuz olmasın: Erkekler, bu ilkbahar ve yaz kendilerini rahat ve keyifli hissedecekler. Bermudalar, terlikler, yakasız gömlekler, dökümlü, yakasız trikolar, ketenler, teknik kumaşlardan yapılmış pilisiz pantolonlar, safari ceketler... Kısacası, bütün bunlar, çağdaş bir şehirlinin seçeceği giysiler. Toprak tonlarının baskın olduğu, ama uçuk mavi ve pembe tonlarıyla da sürprizler yaratan Vakko erkeklerinden umarım bu yıl sokaklarda fazlasıyla görürüz!..
Cem Yılmaz’dan 'Karakomik Filmler' eleştirilerine yanıtKomedyen Cem Yılmaz, 'Karakomik Filmler' serisinin ilk filmleri '2 Arad' ve 'Kaçamak'ın Eskişehir’deki gösteriminde sevenleriyle bir araya gelirken, sosyal medyadan yapılan eleştirilere yanıt verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber