Haydi, Ege’de yelken basalım!

Haydi, Ege’de yelken basalım!


Setur Marinaları tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Ege Yat Rallisi, “Milenyum Rotası" adı altında, 1 - 22 Temmuz 2000 tarihleri arasında Ege’de dostluğa ve barışa yelken açıyor...


       1. Uluslararası Ege Yat Rallisi 1 - 22 Temmuz 2000 tarihleri arasında “Agean Yacht Rally Milenyum Rotası" adı altında start alıyor. Yedi marinasıyla Akdeniz’in sayılı marina zincirlerinden birine sahip olan Setur Marinaları tarafından düzenlenen ralli, Türk toplumuna bu sporu sevdirmenin yanı sıra Türk - Yunan dostluğunu pekiştirmeyi de hedefliyor.
       Türkiye’deki yat turizminin ve yelken sporunun geliştirilmesi ve sevdirilmesi konusundaki çalışmaları ile öncü olan Setur Marinaları, son on yıldır popüler olan Doğu Akdeniz Yat Rallisi’ne (EYMR) ve 1997’den beri de Karadeniz Rallisi’ne (KAYRA) vermekte olduğu desteği Ege Yat Rallisi ile sürdürüyor.
       Ege Yat Rallisi’nin rotası; kuzeyde İstanbul’dan, güneyde Antalya’dan hareket edecek olan yatların Kuşadası’nda buluşmaları ve birlikte sırasıyla Samos (Sisam), Chios (Sakız) ve Lesvos (Midilli) adlı Yunan Adalarını dolaşıp, bitiş noktası olan Ayvalık’a ulaşmaları şeklinde çiziliyor.
       Ralli’nin her üç ayağındaki uğrak noktaları ile rotaların çıkış ve bitişlerinde katılımcılar için eğlenceler, çevre gezileri, kokteyl partiler, konserler gibi etkinlikler düzenlenecek.
       Ege’de yatçılık faaliyetlerini desteklemek ve bunlara katkı sağlamak amacıyla düzenlenen bu rallide, tekne başına herhangi bir ücret alınmadığı gibi, 3 kişiye kadar katılımcılardan da ücret alınmıyor. Üçten fazla her ilave katılımcıdan ise 100 DM katılım ücreti talep ediliyor. Başvuruların 31 Mayıs tarihine kadar yapılmış olması gerekiyor. 1. Uluslararası Ege Yat Rallisi’ne katılmak istiyorsanız, işte adres:

Ege Yat Rallisi Komitesi

       Ralli Bürosu - Setur Kuşadası Marina
       Atatürk Bulvarı, 09400 Kuşadası, Aydın
     Tel: 0256 618 14 60
6 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber