Kıyafetten dekorasyona...

Kıyafetten dekorasyona...

Kıyafetten dekorasyona...
Füsun YAVAŞOĞULLARI

Alışveriş söz konusu olduğunda, çeşitlilik ve yenilik dendiğinde Nişantaşı ve çevresinin apayrı bir yeri olduğu bilinir. Modadan dekorasyona pek çok alanda birbirinden şık mağazaları, kafeleri, mimari açıdan önemli binaları ve günün her saati insanlarla dolu sokaklarıyla burada alışveriş gerçek bir keyiftir. Zaten Armani, Kenzo gibi dünyaca ünlü isimlerin ve markaların İstanbul'da kendilerine yer olarak Nişantaşı'nı seçmeleri de bir raslantı olmasa gerek.
Dünyadaki en son eğilimleri yansıtan ürünlerin kolayca bulunabildiği, yerli ve yabancı en seçkin örneklerin vitrinleri süslediği, mağazalarındaki çeşit zenginliğinin göz kamaştırdığı bu semt gerçek bir alışveriş cenneti. Mobilya, dekorasyon, duvar kağıdı, giysi, aksesuvar, ayakkabı - çanta, obje, antika, kumaş ve aklınıza gelebilecek her konuda gereksinimlerinize cevap verecek yüzlerce mekan birbirleriyle yarışırcasına önünüze sonsuz seçenekler sunuyor. Üstelik kimi ultra modern kimi klasik çizgideki bu mağazalar zincirine gün geçtikçe yeni yerler, yeni adresler ekleniyor.
Bu yeni adreslerden biri de ünlü modacımız Cemil İpekçi'ye ait. Yeni bir anlayış, yeni bir fiyat politikası ve kendi ismini taşıyan mağazasıyla o da Nişantaşı'nda.
Giysi, obje ve aksesuvarların değişik bir mağaza düzeninde sergilendiği, sıcak ve samimi bir atmosferin yaratıldığı mekanda giriş butik olarak, arka kısımda yer alan Cemil Home ise ev aksesuvarlarının sergilendiği bir bölüm olarak değerlendirilmiş. Hem satışa sunulan ürünler hem de mekanın düzenlenmesi seçici bir beğeninin izlerini taşıyor. Renkler, duvarlardan birinde yer alan gerçek yaprakların kullanıldığı kolaj çalışması ortamın etkisini artıran dikkat çekici ayrıntılardan yalnızca birkaçı.
Eski eşyalara ilgi duyanların beğenisine seslenen aile yadigarı obje ve eşyalar antika değeri taşımasa da seçkin ve ince çizgileriyle göz alan cinsten. Anılarla yüklü bu eşyalar arasında kristal karaflar, fincanlar, çay takımları, şekerlikler, porselen yemek takımları ilk göze çarpanlardan. Bunların dışında havlular, peçete, masa ve yatak örtüleri, Osmanlı fermanları, fenerler, duvar tabakları beğeninizi kazanacak parçalardan bazıları.
Modacıların giysi yanında ev dekorasyonu, parfüm ve makyaj malzemeleri alanına da el attığı günümüzde Cemil İpekçi de sınırlarını genişleterek yaratıcılığını giysi dışında daha geniş alanlarda da sergilemeye yönelmiş. Bu amaçla açtığı yeni yerinde, yaşamımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz evlerimizi hedeflemiş. Satışa sunduğu küçük parçalarla oluşturulabilecek farklı ortamların ipuçlarını sunuyor bize. Buradaki eşyalar insana hayal kurdurabilen ayrıcalıklara sahipler. Onlara baktığınızda nasıl bir yerde, nelerle birlikte bulunmaları gerektiğini hissedebiliyorsunuz. Örneğin meydaniye kumaşından yapılmış fiyonklu sedir yastıklarıyla evinizde yaratacağınız etkiyi görebiliyorsunuz. Bu yastıklar hem dizayn hem de fiyat açısından piyasada gördüklerimizden çok farklı. Biraraya getirilen kumaşlardaki renk ve desen uyumu, renklerin çekiciliği onların herhangi birinin elinden çıkmadığının açık göstergeleri. Sanatsal bir bakışın bir yastığı bile nasıl özel kıldığının örneği bu mekanda görülebiliyor.
Mağazanın girişinde yer alan butik bölümünde modacının Şahmeran koleksiyonundan giysiler göze çarpıyor. Triko giysiler, triko şallar, kadife şapkalar, kemerler, kumaş çantalar, kolyeler yanında değişik erkek ceket ve pantolonlarına da yer ayrılmış. Gerek erkek gerekse kadın giysi ve aksesuvarlarının tümü belli bir tarzı yansıtan seçkin ürünler olarak dikkat çekiyor.
Modayı körü körüne takip etmek yerine yaşamın her alanında bir tarz oluşturmayı tercih edenlerin bulunmaktan keyif alacağı bu özel mekanda fiyatların geniş bir kitleye ulaşmayı sağlayacak şekilde uygun tutulmasına özen gösterilmiş.
Meydaniye kumaşından yapılan fiyonklu, kare ve dikdörtgen formdaki sedir yastıkları 5 milyon, kadife şapkalar 9 milyon, kumaş çantalar 10 - 15 milyon, 1930'lardan kalma kristal karaflar 25 milyon, likör bardakları 5 milyon, şekerlik 30 milyon, ipek örtüler 30 milyon lira...
Çok özel bir imzayı taşıyan giysileri, sıcak ortamı ve yakında kafeye dönüşecek arka bahçesiyle bu adres kısa zamanda Nişantaşı'nın çekim noktalarından biri olmaya aday gibi gözüküyor.

Cemil İpekçiOrhan Ersek Sok., No: 46, Nişantaşı - İstanbul

19 Ekim 2019 Magazin Bülteni19 Ekim 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber