* Komikler Ağlamaz

* Komikler Ağlamaz

Hazırlayan: Begüm SOYDEMİR

* Komikler Ağlamaz
(Müjdat Gezen / Bilgi)
Mizahımızın ünlü isimlerinden Müjdat Gezen'in "Komikler Ağlamaz" adlı kitabı sekizinci baskısını yaptı. Bu baskıda 1986'da yayınlanan ilk kitaba önsöz yazan Aziz Nesin'in yokluğunu iyiden iyiye hisseden yazarın da bir cevabı yer alıyor. Kitap tamamen Müjdat Gezen'in başından geçen komik ama gerçek olaylarla örülmüş.
"Neredesin Aziz Abi?.. Kuşkusuz bir gün buluşacağız gene. Yokluğuna alışacak yerde her geçen gün ağırlığını bin kat daha duyar olduk. Neredesin?.. Seninle bir anlaşma yapalım: Al önsözünü, bana kendini geri ver!.. Neredesin?.."

* Küçük Vatandaş
(Ortak çalışma / Orum)
Orum Yayıncılık çocuklarda vatandaşlık bilincini oluşturmak amacıyla öncü niteliğinde bir kitap yayımladı. Okur olarak 10 - 15 yaş arası çocukları hedeflemesine rağmen, kitap büyüklerin de ilgisini çekiyor. Baştan sona resimli olan kitap çocukları iyi vatandaş olmaya özendiriyor. 50 sayfalık kitapta Erol Özkoray, Handan Durgut, Tuğrul Şavkay, Nuray Çiftçi, A. Çağatay Yılmaz ve Satı Kaya'nın imzaları var. Çocuklara birarada yaşamayı, özgürlüğü ve vatandaşlık haklarını öğretmeyi amaçlayan "Küçük Vatandaş" bir dizinin ilk kitabı olma özelliğini de taşıyor.

* Toksin
(Robin Cook / Altın)
Ünlü kalp cerrahı Dr. Kim Roggers karısından ayrılmıştır. Bir gün çok sevdiği ve ara sıra görebildiği kızını bir fast food restoranına götürür. Burada zehirlenen kızı hastaneye yatırırlar. Ancak kızında e - koli diye adlandırılan ölümcül bir bakteriye rastlanır. Gözleri önünde kızının yavaş yavaş ölüme gidişini izleyen baba, eski karısıyla birlikte hastalığın kaynağını bulmaya çalışır. Etlerin kesildiği mezbahalarda yaptığı araştırmalarda korkunç bir gerçekle karşılaşır. Artık sonuca çok yaklaşmıştır ama karşısında Amerika'nın en güçlü kurumlarından Et Sanayicileri Birliği vardır.

Haftanın kitapları
1. Benim Adım Kırmızı / Orhan Pamuk / İletişim
2. Baştan Sona Yalnızlık / Özcan Karabulut / Can
3. Taif'te Ölüm / Hıfzı Topuz / Remzi
4. Antik Dünyanın Yedi... / Peter Clayton / Homer
5. Neuromancer / William Gibson / Sarmal
6. Kardelen / Öner Yağcı / Çınar
7. Küçük Şeylerin... / Arundhati Roy / Can
8. Kimlik / Milan Kundera / Can
9. Anne Babaların... / Kevin Steede / Hayat
10. Atatürk'ten Hiç / Yurdakul Yurdakul / Aksoy
(Kaynak: Pandora Kitabevi)

18 Kasım 2019 Magazin Bülteni18 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber