"Kozmetiğe verdiğim paraya hiç acımam"

"Kozmetiğe verdiğim paraya hiç acımam"

"Kozmetiğe verdiğim paraya hiç acımam"
10 Ekim 1998 Dilek SancılıDizilerle ve Kanal D'de yaptığı "Elele" programıyla adından söz ettiren İclal Aydın (27), yoğun iş temposuna rağmen alışverişe çıkmaktan hiç geri kalmıyor.


* Alışveriş yaparken vitrin sizi ne kadar etkiler?
Sürekli alışveriş yaptığım mağazaların dışında, bu yıl ne hoş şeyler yapmışlar diye takılırım. Ambalaj benim için çok önemli. Bir ürüne önce aşık olmam lazım. Ondan sonra dikişi, kalitesi gelir.
* Ne tür şeyler giymeyi seviyorsunuz?
Hiçbir zaman giymekten vazgeçmediğim kolsuz mini elbise. Bunun dışında her yıl kullandığım koku ve kıyafetler değişir. Feminen çizgileri severim ama abartıya kaçmamak kaydıyla. Programlarımda ise pantolon - ceket ve mini elbise giymeyi seviyorum.
* Nerelerden giyiniyorsunuz?
Mango hoşuma gidiyor. Bu yaz tamamen Aslı'dan giyindim. Daha çok keten, bol gömlekler ve pantolonlar gibi rahat edeceğim şeyleri orada buldum. Ayakkabıda değişmez markam Hotiç'tir.
* En çok hangi renkleri kullanıyorsunuz?
Mavi, bej ve toprak renklerini çok seviyorum.
* Alışverişte almaktan bıkmadığınız bir ürün var mı?
Çok ciddi kozmetik takıntım var. Ona verdiğim paraya hiç acımam. Bir kozmetik ürününün eğer çok hoş bir kutusu varsa o beni cezbedebilir. Parfümde de öyle.
* Cilt bakımı ve spor yapıyor musunuz?
Cildime özen göstermek zorundayım. Çünkü çekimler dolayısıyla bazen 24 saat makyajlı gezmek zorunda kalıyorum. Bu yüzden de cilt bakımı ve masaj yaptırıyorum. Bunun dışında saç, el ve ayak bakımını da ihmal etmem. Bakım için Lacomed ve DSG'ye gidiyorum. Spor yapmıyorum çünkü tembelim. Ama bugünlerde kilo aldığımı ve spor yapmam gerektiğini söylüyorlar. O yüzden başlayabilirim.
* Yalnız mı yaşıyorsunuz?
Hayır, bir ev arkadaşım var.
* Peki evi birisiyle paylaşmanın zorlukları var mı?
Mutlaka zorlukları vardır ama ben hiç yaşamadım. Mesela eğer evde yoksa ne zaman geleceksin diye ararım. Birlikte yaşamayı çok seviyorum. Dubleks bir evde kalıyoruz. O benim üst kat komşum. Birbirimizin yaşamına müdahale etmediğimiz için hiçbir problemimiz yok. Biz birlikte yaşamanın hoşluklarını yaşıyoruz.
* Evinizde neler görmekten hoşlanırsınız?
Çok modern çizgiler sevmiyorum. Evde sıcaklık hoşuma gidiyor. Ahşap objeler ve mobilyalar kullanıyorum. Sıcak renkleri tercih ediyorum. Ciddi bir antika tutkum var. Evde yaşanmış ve eskiyi yaşatan şeyler görmek hoşuma gidiyor.
* Peki buzdolabınızda neler eksik olmaz?
Market alışverişlerini çok seviyorum. Ancak torba taşımaktan hoşlanmıyorum. Dolabımdan limon, yoğurt, maydanoz ve tost ekmeği hiç eksik olmaz. Çok da iyi yemek yaparım. Yoğun tempoma rağmen beni en rahatlatan şey yemek yapmak ve arkadaşlarıma yedirmek.
* Akşamları çıktığınızda tercih ettiğiniz mekanlar neler?
Pakize Suda'yı çok sevdiğim için onda eğleniyorum. Ece'ye gidiyorum. Balık için de Kuruçeşme ve yeni keşfettiğim Hisar'da Kahraman. Bir de her pazar sabahı Bebek Koru Kahve'de kahvaltı yaparım.
* Kitap ve müzik alışverişi...
Kitapta özel bir tercihim yok. Remzi ve Pandora'yı çok sık ziyaret ederim. Müzikte ise etnik müzikleri dinlemekten hoşlanıyorum.

ALIŞVERİŞ NOTLARI
Kullandığı parfüm: Paloma Picasso ve Aqua di Gio.
Makyaj ürünü: Shiseido ve Lancome.
Son seyrettiği film: "Er Ryan'ı Kurtarmak".
Son okuduğu kitap: "Mustafa Kemal ve Latife".

ABD Başkanı Trump: Türkiye'ye tüm yaptırımların kaldırılmasını emrettimABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin operasyonu bağlamında getirilen yaptırımların kaldırılması için talimat verdiğini açıkladı. Öte yandan ABD Hazine Bakanlığı, 14 Ekim'de Türkiye'ye getirilen yaptırımların resmen kaldırıldığını açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber