Geri Dön

Operadan seçmeler

Operadan seçmeler

Operadan seçmeler
Füsun YAVAŞOĞULLARIOpera Pasajı konumundan ve mimari yapısından kaynaklanan bazı nedenlerden olsa gerek Kadıköy'deki diğer pasajlara oranla çok daha canlı bir alışveriş mekanı olma özelliğini yıllardır devam ettirmekte. Örneğin çok yakın olmalarına karşın Kızıltoprak yönüne giden otobüs duraklarının hemen arkasında yer alan Efes Pasajı hiçbir zaman aynı ilgiyi yakalayamadı.
Bir zamanlar bölgenin önemli sinemaları arasında adı geçen ancak bu özelliğine karşın yıkılmaktan kurtulamayan Opera Sineması'nın yerine inşa edildiği söylenen Opera Pasajı'nda her türlü gereksinime cevap verebilecek çok sayıda mağaza yer almakta. Takı, parfümeri, gözlük, saat, çanta, hediyelik eşya, müzik aletleri, giysi...
Giyim konusunda kaliteli ve özellikli giysiler satan mağazalarıyla tanınan pasajın bu çizgisinde son yıllarda belirgin bir değişiklik göze çarpıyor. Vitrinler ucuzluğun ön planda tutulduğu, kalitenin ise fazla gözetilmediği ürünlerle dolu. Genellikle birbirine benzeyen, daha çok gündelik yaşama yönelik her yerde bulunabilecek spor giysiler, penyeler, trikolar gibi giyim eşyaları çoğunlukta.
Az sayıda da olsa bu genellemenin dışında kalan mağazalar da var. Bunlardan biri Valli, diğeri ise Kolleksiyon Takı. Her iki mağaza da hem sattıkları özellikli ürünlerle hem de sahiplerinin kişilikleriyle dikkat çeken ve ilgi gören yerler.

 • Valli: Pasajda ayrıcalıklı bir yere sahip olan bu küçük mağaza güleryüzlü iki genç hanım tarafından yönetiliyor. Sahip oldukları bu yeri özel bir adres haline getirmeyi hedeflemişler. Bu nedenle de özel isimlere ve markalara ait giysileri satıyorlar. Moda dünyasında tasarımlarıyla öne çıkan isimlerden Mine Çongar, Piol ve L'asiea etiketli gisilerle dolu olan mekan tam anlamıyla bahara ve yaza hazırlanmış. Hepsi de son derece şık ve çarpıcı.
  Butik tarzında çalışıldığından bir modelden az sayıda üretim yapılıyor ki bu da giysisini başkasının üzerinde görmek düşüncesine katlanamayanlar için oldukça önemli. Haksız da sayılmazlar. Giyin, kuşan sonra da karşında aynı şeyleri giymiş birini gör. Olacak şey değil! Siz de kendinizi bu durumda görmek istemiyorsanız çaresi yok, Valli gibi yerlerden alışveriş edeceksiniz.
  Etek - ceket, ceket - pantolon takımlar, elbiseler, beyaz gömlekler, ipek bluzlar, kot benzeri koyu renkli kumaşlardan yapılmış takımlar hem şık hem spor çizgileriyle göz alıyor. Giysilerin özellikleri düşünüldüğünde fiyatlar son derece uygun. Elbiseler 27 milyon, ceketler 49 - 57 milyon, ipek bluzlar 20 milyon, pantolonlar 15 - 20 milyon, gömlekler 10 - 15 milyon lira civarında.
  Kumaşları, kesimleri ve modelleriyle ilginizi çekeceğini umduğum bu giysiler arasında oldukça düşük fiyatlarıyla önceki sezona ait az sayıda kışlık giysiye de yer ayrılmış. Önümüzdeki kış için düşünebileceğiniz, modası geçmeyecek ceket, etek ve pantolonlar aklınızı çelebilecek nitelikte.
  Bu hafta gelecek olan yeni giysilerle daha da çeşitlenip zenginleşecek olan bu mekan bahar ve yaz için giysi arayışında olanların uğraması gereken yerlerden biri. Mağaza sahiplerinden Fatoş Hanım gelecek giysiler arasından özellikle salaş kesimli gömlekleri kesinlikle görmemiz gerektiğinie inanıyor. Ödeme konusunda müşterilerine kredi kartına taksit uygulaması gibi bazı kolaylıklar sağlayan bu mağaza Bahariye Cad., Opera Pasajı, Kat: 3, No: 402 - Kadıköy adresinde. Tel: 0216 336 62 35.
 • Kolleksiyon Takı: Sonay ve Oğuz Başarır'a ait bu mağaza piyasada görmeye alıştığımız birbirinin banzeri gümüş takılardan bıkıp değişik tasarımlar arayanlar için ideal bir yer.
  Öncelikle her biri birbirinden farklı, adeta kişiye özel yapılmış ve gelişmiş bir estetik anlayışın ürünü olan takıları görebilmek keyif verici. Eski takılardan arta kalan parçalar ve değerli taşların birarada kullanıldığı kolyeler, yaka iğneleri, küpeler, eski cep saatleri, zincirler, eski bilezikler... Hepsi de seçici olanları hoşnut edecek güzellikte.
  Hızlı bir satış grafiğinin yaşandığı bu adrese eski takılardan hoşlananların sık sık uğraması gerekiyor. Artık pek kolay bulunamayan bu takılar merkalılarınca adeta kapışılıyor.
  Elinizde birtakım gümüş parçalar, boncuklar, kafanızda da bir takı tasarımı var ise ya da bazı şekil değiiklikleri için nereye başvuracağınızı bilmiyorsanız, özel bir hediye arıyorsanız tüm bu istekleri gerçekleştirebileceğiniz yeri artık biliyorsunuz. Kısacası Opera Pasajı 4. katta bulabileceğiniz Kolleksiyon Takı özgünlüğü arayanlara seslenen dikkat çekici bir adres.
 • 13 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

  İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

  Sıradaki Haber