Pazarlık yapmaya bayılıyor

Pazarlık yapmaya bayılıyor

Pazarlık yapmaya bayılıyor
Sibel Arna
Pazarlık yapmaya bayılıyor
Her zaman şık, bakımlı ve zarif olan Nükhet Duru günlük hayatında jean pantolon ve ceket giymeyi seviyor. Taksitle alışveriş yapmaktan çekinmeyen Duru, özellikle antika alırken sıkı pazarlık yapıyor.
 • Kıyafetlerinizi kendinizin yarattığınızı biliyoruz. Cemil İpekçi'ye gider, nasıl bir model istediğinizi anlatırmışsınız. Sürekli düşündüğünüzü mü giyiyorsunuz?
  Sürekli düşündüğümü giyerim. Modayla çok ilgili değilim. Moda olan koleksiyonun içinden beğendiğim olursa bir iki parça alırım. Cemil'le tarzımız çok tutar. Bir dönem ondan uzaktım. O dönemde Toygar Torak ve Figen Özdenaktan ile çalıştım. Genelde modacılara ben anlatırım, onlar tasarlar. Bu her konuda böyledir. Şarkılarımda bile.
 • Günlük hayatta neler giyersiniz?
  Çok basit ve sade dolaşırım. Genellikle jean pantolon, ceket. Polo Garage'ın tarzını, kumaşlarını çok seviyorum.
 • Nereden alırsınız?
  Yurtdışından, genelde de Amerika'dan alırım. Çünkü sahne için gerekli olan abiyeler orada çok kolay bulunuyor. Marka takıntım yoktur. Beğenmem önemli. Bir de her zaman kimsede olmayanı giymek isterim. Dergi sayfalarında ya da vitrinlerde reklamı yapılan kıyafet benim için eskidir. Ben tanınmamış markalardan görülmemiş güzellikte kıyafetler bulmayı severim.
 • Davet, gala gibi yerlere giderken ne giyiyorsunuz?
  Smokin giymeyi çok severim.
 • Güzellik ve estetikle yakından ilgilisiniz. Her zaman şık, zarif ve bakımlı olmanın sırrı nedir?
  Bu işi sevmemden kaynaklanıyor. Ben bakımsız kapı dışarı çıkmam. Evin içinde bile daima bakımlıyımdır. Ama bakımdan kastım kesinlikle makyaj değil. Bakım temizliktir. Nemli, iyi uyumuş, göz altları mor olmayan bir cilttir. Böyle bir cildin üzerine ancak renklendirmek amacıyla makyaj yaparım. Toz bir pudra, allık, rimel ve parlatıcı bir ruj.
 • Kıyafetinizin tek belirleyicisi siz misiniz, yoksa karışanınız var mı?
  Sahne kıyafetiyse söz konusu olan, hazırlanmamda bana koca bir ekip yardım ediyor. İlk önce moda danışmanım Oya Özyılmazel'le karar veriyoruz, uygulamada ise birçok insan devreye giriyor. Ayakkabıdan saça, makyajdan çoraba kadar.
 • Bu sıralar çok fazla kilo verdiniz. Bu süreci anlatır mısınız?
  12 kiloyu üç buçuk dört ay gibi bir zamanda verdim. Hafif spor ve sıkı bir diyet yaptım. Çünkü spora ağırlık verseydim iştahım çok açılabilirdi. Ben de bu nedenle yalnızca yürüdüm.
 • Evinizin dekorasyonu nasıl?
  Evim benden de anlaşıldığı gibi kesinlikle minimalist değil. Kadifeleriyle, dantelleriyle ev gibi ev. Mobilyalarım İngiliz tarzıdır. Tahta ve doğal eşyaları çok seviyorum. Ayna ve resimler çok var. Yani evim bol eşyalı sıcak bir ev.
 • Yemek yapar mısınız?
  Şu aralar pek yapamıyorum. Ama normalde güzel sebze yemekleri ve sıcak salatalar yaparım. Makarnalarım ve böreklerim de lezzetlidir.
 • Yemek ve eğlenmek için hangi mekanları seçersiniz?
  Genellikle balık restoranlarına gideriz. Park Fora, Ali Baba ve Mavi Yeşil gibi. Kokudan dolayı evde balık pişirmeyi sevmiyorum. Eğlenmek içinse dışarıya çıkmam. Evimde eğlenmeyi, DVD izlemeyi tercih ederim.
 • Ne dinler, ne okursunuz?
  Her şeyi dinler, her şeyi okurum. Aynı anda iki üç kitap okuduğum olur. Şu anda duygusal zekayla ilgili bir kitabı ve ikinci kez "Yeni Hayat"ı okuyorum. "Benim Adım Kırmızı"yı ise yeni bitirdim. Müzikte ise hem dinlence hem de keyif için Latin müziğini tercih ediyorum.
 • Taksitle alışveriş yapar mısınız?
  Taksite de, pazarlık yapmaya da bayılırım. Özellikle Antikacılar Çarşısı Horhor'da pazarlık yaparım.
 • Antikayı seviyor musunuz?
  Tatlı bir yaşanmışlığı olan antikaların bana da ait olmasını istiyorum. Onların üzerinde anılar bırakmak, bir yaşanmışlık daha katmak hoşuma gidiyor.
 • Hiç bir şey çaldınız mı?
  Küçükken de tombul bir kız olduğumdan kendi evimde yemek çalardım. Ama hiç eşya çalmam. Korkarım. İlkokuldayken arkadaşımın sincap şeklinde kalemtraşını yanlışlıkla çantama atmıştım. Ertesi gün hastalandım ve okula gidemedim.Alışveriş notları
  Araba: Nissan Infinity.
  Film: DVD ile "Ben Hur".
  Parfüm: Gio, Armani; Chanel 5.
  Bakım ürünü: Lierac, N.D. Formulation.
  Aksesuvar: Ebatları küçültülmüş küpe ve yüzük.
 • 19 Ekim 2019 Magazin Bülteni19 Ekim 2019 Magazin Bülteni

  İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

  Sıradaki Haber