Topla valizi gidiyoruz

Topla valizi gidiyoruz

Topla valizi gidiyoruz
16 Ocak 1999 Dilek Sancılı

Yılbaşı tatilinden yeni dönenler daha valizlerini açmadan Şeker Bayramı tatili için nereye gideceklerine karar vermeye başladılar. Tatilin ara bir döneme gelmesi nedeniyle seçenekler oldukça bol. İsterseniz Uludağ, Kartalkaya, Palandöken gibi yurtiçi kayak merkezlerini seçebileceğiniz gibi yurtdışında da İsviçre, İtalya ve Fransa kayak için ideal ülkeleri oluşturuyor. Ama yok kar kış bunaldım diyorsanız, baharı yavaş yavaş yaşamaya başlayan güney sahillerimizi veya tropikal ülkeleri tercih edeceksiniz. Ama bahsettiğimiz yerlerden hangisine gideceğinize bir türlü karar veremiyorsanız bir de ünlülerimizin seçeneklerine göz atın.
* Berna Laçin: Yılbaşında eşimle birlikte İspanya'daydık. Bu tatil sırasında çantam çalındı ve çantayla birlikte pasaport, kimlik gibi her şeyim de gitti. Eğer bu olay olmasaydı bayramda Prag'a gidecektik. Konsolosluklar da artık vize vermiyor çünkü herkes yurtdışına çıkıyormuş. O yüzden biz de eşimin akrabası olan genç bir çiftle birlikte bir haftalık Kartalkaya tatili yapacağız. Artık önümüzdeki Kurban Bayramı'nda dışarıya gideriz.
* Kerem Alışık - Aydan Şener: Bayram tatilini İstanbul'da geçirmeyi düşünüyoruz. Aslında tam karar vermedik.* Yasemin Bozkurt: Bayramın bir bölümünü ailemle birlikte Bodrum'da, diğer bölümünü de Antalya'da geçireceğim. Şimdi hafif hafif oralara bahar geldiği için ne sıcak ne soğuk, o yüzden tercih ettim. Bu bir haftalık tatili iyice değerlendirerek yeni çalışmalara başlayacağım.
* Mehmet Ali Erbil: Bayramda Kıbrıs'a gidiyorum. Eş ve dostumla ve de büyük kızımla birlikte tatilimizi geçireceğiz.* İsmet Özhan: Bayram için bir iki tane program var: Romanya veya Peri Bacaları. Ben ikisini de istemiyorum. Ama arkadaşlarım çok ısrar ediyor. Hiç belli olmaz iki programa da katılmayıp İstanbul'da da bayramı geçirebilirim.* Ece Erken: Bayramda haftasonları arkadaş grubumla birlikte Uludağ'dayım. Hafta içinde ise programlarım devam edecek. Uludağ'ı tercih etmemdeki en büyük neden kayak yapmayı sevmem. Kayak yapıp ondan sonra Beceren Cafe'de oturmayı çok seviyorum.

Bayramın çalışanları:
* İbrahim Kutluay: Maçı var. Antrenman yapacak.
* Muazez Ersoy: Sahne çalışmaları olacak.
* Seda Sayan: Bayramın birinci gecesi televizyonda canlı yayını var. İkinci ve üçüncü günü de çekimleri olacak.
* Oktay Derelioğlu: Bayramda İspanya'da devre arası kampında olacağı için çalışacak.
* Zeynep Tunuslu: Bayramda bir moda çekimi yapacak. İzmir Çeşme'de Alaçatı'da yapacağı çekimde oğlu da yanında olduğu için bu çalışmayı bir yandan da tatile çevirecek.
* Metin Arolat: Sahne çalışmaları olacak.

Gözde yerler
Bolu - Kartalkaya
Dorukkaya Hotel toplam 646 yatak kapasitesine ve muhteşem pistlere sahip. Kayak yapmak istemeyenler için sauna, kapalı yüzme havuzu, oyun salonları ve zengin yemek çeşidiyle iyi bir tatilin imkanlarını müşterilerine sunuyor.
Bodrum
Beş yıldızlı Club Mad, Bodrum Gümbet'te tatilde ilkbahar havasını hissetmek isteyenleri bekliyor. Kapalı yüzme havuzu, fitness center, Türk hamamı, sauna, jakuzisi olan Club Mad'ın tamamı kapalı mekan özelliği gösteriyor.
Uludağ
Dört yıldızlı otellerden Grand Yazıcı Uludağ, Ağaoğlu My Resort, Kervansaray Uludağ Otel'i bayramda gelecek olan kayak tutkunlarını bekliyor.

21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber