06.10.2009 09:49 | Son Güncelleme:

Vurmayın diye bağırıyordu!

Avcılar'da polis dayağıyla komaya giren Güney Tuna'nın kız arkadaşı olay anını anlattı.

Avcılar'da bir parkta arkadaşlarıyla oturan Güney Tuna adlı genci dövdüğü iddiasıyla göz altına alınan polis memuru Muhammed Bağcı, sevk edildiği Küçükçekmece Adliyesi'nde nöbetçi cumhuriyet savcısı tarafından sorgulandıktan sonra tutuklanması talebiyle Nöbetçi 4. Asliye Ceza Mahkemesine sevk edildi. Burada hakim karşısına çıkan polis memuru Bağcı, ''işkence ve eziyet'' suçlarından tutuklanmasına karar verilerek, cezaevine gönderildi.

Bu arada, Güney Tuna'nın avukatı Efkan Bolaç, yaptığı açıklamada, olaya karıştıkları öne sürülen 8 polis memurunun daha, gün içerisinde ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığını söyledi.

"VURMAYIN" DİYE BAĞIRIYORDU

Güney Tuna’nın olay sırasında yanında bulunan arkadaşı Sevda Özdemir de avukatla adliyeye gelerek tanık sıfatıyla ifade verdi. Özdemir olayı şöyle anlattı: “İki ayrı masada oturuyorduk. Polis 10 dakika içinde kalkmamızı söyledi. Diğer masada içki şişeleri vardı. Polis gittikten sonra içki şişelerini çöpe attık ve oturmaya devam ettik. 10 dakika sonra aynı polisler gelip niye kalkmadığımızı sordu. İçki içmediğimizi söyledik. Güney 'Bizi buradan uzaklaştırmaya hakkınız yok’ dedi. Polis bunun üzerine Güney’i itip yere düşürdü.

Güney kalkarak polise niye böyle davrandığını sordu. Polisler bu sefer Güney’i yere yatırarak yumruklamaya başladı. Güney’in 'Vurmayın’ diye bağırmasına rağmen bu sefer de tekmelemeye başladılar. Vatandaşlar polislere tepki gösterince koluna girerek ileride bulunan güvenlik kulübesine götürdüler.

DAYAKÇI POLİSE TUTUKLAMA

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0