Gündem
27.08.2010 - 02:31 | Son Güncelleme: 27.08.2010-2:32

Walmart’tan Gülen okullarına bağış

Dünyanın perakande devi Walmart’ın kurucusu Walton ailesinin ABD’de Gülen cemaati ile ilişkili olduğu söylenen okullara milyonlarca dolar bağış yaptığı ortaya çıktı

Sitene Ekle

DIŞ HABERLER?SERVİSİ

 Walton Vakfı’nın 2007-2008 yıllarına ait vergi beyannamelerinde altı ayrı okula en az 2 milyon dolar bağışta bulunduğu görülüyor. Vakfın resmi sitesindeki raporlar da okullara yapılan 150-250 bin dolar arasındaki bağışları doğruluyor. Vakfın en çok yardım yaptığı okulların başında California’daki Magnolia Bilim Akademisi geliyor. Vakıf belgelerine göre okulun farklı şubelerine 2007-2008 yılları arasında her defasında 250 bin dolar verilmek suretiyle yaklaşık 1 milyon dolar bağışta bulunuldu. Magnolia Bilim Akademisi’nin internet sitesine Türk öğretmenlerin isimleri görülüyor. 

Özgün ders programı
ABD’de “charter” okullar devletten fon alıyor ancak yetkili kurumlarla yapılan anlaşma çerçevesinde kalmak şartıyla kendilerine özgü bir ders programı uygulayabiliyorlar. 


Etiketler: ABD
Bilgi Yarışması"Gönül Yarası" filminde Meltem Cumbul'la başrolü paylaşan erkek oyuncu kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Amerika Birlesik Devletlerinin baskenti hangisidir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX