WhatsApp ve Instagram da bizi Facebook Messenger gibi üzer mi?

Sosyal medya devi Facebook çok net olarak sallantıda... Hayır daha ne kadar hayal kırıklığı yaratabilir diyorum, yine bombayı patlatıyor sağolsun. Facebook, Messenger aramalarının dinlendiğini kabul etmesi ise bence bardağı taşıran son damla. Ama belki de Facebook bizi üzmeye devam da edebilir!

WhatsApp ve Instagram da bizi Facebook Messenger gibi üzer mi?

'Kardeşlik bağı' hatırlatması 

WhatsApp ve Instagram, bildiğiniz ya da yakın geçmişte öğrendiğiniz üzere Facebook bünyesindeler. Birkaç hafta önce, gerek WhatsApp'ın gerekse Instagram'ın isimlerinin başına Facebook ekleneceği de konuşulmuştu. Keza birkaç ay önce de her üç platform aynı anda küresel çapta çökerek aralarındaki kardeşlik bağını bütün kullanıcılara hatırlatmıştı... Şu günlerde Facebook, Messenger aramalarını dinlediğini kabul etmesiyle muazzam bir skandala daha imza attı.

 

 

Facebook'la göbek bağları var

Facebook'un, Messenger kullanıcılarının aramalarını dinleyerek yazıya döktürdüğü, hatta söz konusu eylem için Facebook'un üçüncü kişilere para ödediği dahi ortaya çıkmıştı. Korkunç! "Facebook da mı kullanmayak?" gibi laflar sarf etmemize, otomatik olarak aksanımızın kaymasına sebebiyet veren bu skandal, peşine başka sıkıntıları da sıralayabilir. Malum, Instagram ve WhatsApp çok daha trend ve Facebook'la göbek bağı olan platformlar!

 

 

Facebook, bizi neden üzüyo'sun?

Hangimiz Instagram'da DM'den yani özel mesajdan yürümedik? Hangimiz WhatsApp'ta gıybet grubu açmadık? Yemin ederim kimse kimsenin yüzüne bakamaz olası bir skandalda. Düşünsenize. Hayriye Teyze'niz meğer annenizin arkasından iş çeviriyormuş filan. Korkunç şeyler. Messenger hadi neyse de WhatsApp ve Instagram'da yaşanabilecek herhangi bir benzer skandalın epey can acıtacağı çok net ortada. Hayal kırıklığı yaratmakta bir dünya markası olmaya kararlı olan Facebook, Serdar Ortaç'ın 'Şeytan' şarkısına gönderme yaparcasına, "Hayat, bizi neden üzüyo'sun?"daki 'hayat' olabilir - dikkat!

 

can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak