Windows 10 işletim sitemine sahip olan telefonlardan Instagram kalktı!

16.04.2018'de eklendi16.04.2018-11:07 'de güncellendi
Instagram’dan Windows 10 işletim destekli telefon kullanıcılarına kötü haber geldi. Microsoft Store’daki uygulamasını güncelleyen Instagram, Windows 10’lu telefonlar için desteğini sonlandırdı
Gülşah Karaman/milliyet.com.tr

Windows 10 işletim sistemi hem masaüstü versiyonu hem de mobil versiyonu ile kullanıcılarına başarılı olanaklar sunuyordu. Fakat masaüstü versiyonu haricinde mobil versiyonu kullanıcıları tarafından pek benimsenmemişti. Çünkü Windows 10 destekli telefonlar da uygulamaların az oluşu, telefon modellerinin dar oluşu ve kullanıcı dostu olmayan arayüzü ile tüketiciler için cazip bir seçenek haline gelmemekteydi. Bunun sonucunda Instagram, Windows 10 işletim sistemi destekli telefonlardan uygulamasını kaldırdı. 

Instagram, Microsoft Store’da bulunan sürümünü yükselterek güncelleme ile birlikte bazı yeni özellikler ekledi. Fakat bu sürüm ile birlikte Windos 10’lu mobil cihazlara olan desteğini sonlandırdı.

Tabii bu gelişme mobil kullanıcıların İnstagram'a ulaşamayacağı anlamına gelmiyor. Kullanıcılar artık Edge tarayıcısı üzerinden Instagram’ın web sitesini ziyaret etmek zorunda kalacaklar. Web sitesi üzerinden fotoğraf ve hikaye yükleme gibi Instagram’da bulunan tüm özellikleri kullanabilecekler.