Gündem
29.10.2012 - 17:46 | Son Güncelleme: 29.10.2012-17:46

Yalova'da 10 bin kişi cumhuriyet için yürüdü

Sitene Ekle

Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 89’uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen Büyük Bayrak Yürüyüşü’nde yaklaşık on bine yakın vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü. Bu görüntüler Cumhuriyet coşkusunun ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gösterdi.

Yalova Atatürk Stadyumu önünden başlayan yürüyüş Fatih, Mimar Sinan ve İstanbul Caddesi güzergâhında devam etti. Vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanına geldi. Yürüyüş sırasında bazı vatandaşlar da evlerinin pencere ve balkonlarından alkışlarla destek verdi. Yalova sokak ve caddeleri de bayraklarla donatıldı. Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal da yaptığı konuşmada 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak, “Bugün Cumhuriyetin 89’uncu yıldönümünü coşkuyla kutluyor, başta Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları ve şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Yalova, Atatürk'ün ‘benim kentim’ dediği bir kenttir. Daha birçok anısının olduğu bir kenttir Yalova. Bugün bir kez daha bu millete yakışanı yaparak sokaklara akın eden, Cumhuriyeti unutmayan Yalovalılara teşekkür ediyorumö şeklinde konuştu.Vatandaşlar yürüyüş sonrasında saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu. Daha sonra da havai fişek gösterileri yapıldı. Yürüyüş sonunda vatandaşlar olaysız bir şekilde dağıldı.

 


Bilgi Yarışması"Korkma Kalbim" şarkısını verilen sanatçı çiftlerinden hangisi söylemiştir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Hangisi uzakdoğu kökenli bir dövüş sporu değildir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX