15.06.2008 - 00:44 | Son Güncelleme: 15.06.2008-0:45 A-A+

Yalvaç Ural Kütüphanesi’ne kilit

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde 2003 yılında düzenlenen Tarihi Kentler Birliği programı çerçevesinde açılan Yalvaç Ural Çocuk Kitapları Kütüphanesi kapısına kilit vurularak, kaderine terk edildi.Yalvaç Ural Kütüphanesi’ne kilit

Dönemin Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram tarafından yedi dönümlük alan üzerinde yaptırılan çocuk eğitim ve oyun parkında açılan kütüphane, bir belediyeye ait ilk çocuk kütüphanesi olma özelliğiyle ilçenin adının duyurulmasını da sağladı. Çocuk edebiyatının önde gelen isimlerinden ve adını doğduğu ilçeden alan Yalvaç Ural da 35 yıllık birikimini bağışladı.
Ancak kütüphanenin kaderi, yerel belediye seçimleriyle değişti. Yeni Belediye Başkanı Yalçın Bulgurcu, göreve geldikten bir yıl sonra kütüphanenin kapısına, içeride rutubet olduğu gerekçesiyle kilit vurdu. Yalvaçlılar tadilat yapıldı, yapılacak derken, geçen sürede kütüphane açılmadığı gibi tabelası da indirildi. Bir yerel gazete, kütüphanenin bağışçısı Ural’dan özür diledi.
Kütüphanenin çocuklarla buluşamamasından üzüntü duyduğunu söyleyen Yalvaç Ural, konuyla ilgili olarak tazminat davası açacağını söyledi. n İSTANBUL Milliyet

EtiketlerYalvaç Ural
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.