Dünya
27.10.2011 - 10:37 | Son Güncelleme: 27.10.2011-10:43

Yaşadıkları filmleri aratmadı

Kanada’da Vancouver Havaalanı’nın kuruluşunun 80. yılı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen yarışmayı kazanan genç, yaklaşık 2 aydır havaalanında yaşıyor.

Sitene Ekle

VANCOUVER (A.A)

Havaalanında yaşama isteklerini hazırladıkları video başvurularıyla dile getiren 160 kişi arasından halkın oylarıyla seçilen 29 yaşındaki Jaeger Mah, 17 Ağustos’ta başladığı 80 günlük macerasının sonlarına yaklaşıyor.

Ünlü oyuncu Tom Hanks’in başrolünde yer aldığı ve New York’taki JFK Havaalanı’nda mahsur kalan bir adamın hikayesinin anlatıldığı "The Terminal" filmini anımsatan bir macera yaşayan Mah, geceleri havaalanındaki bir otelde kalıyor, gündüzleri ise terminalleri gezerek, çalışanlarla sohbet ederek, VIP dinlenme salonlarında yemek yiyerek ve havaalanının keşfedilmemiş noktalarında şekerleme yaparak geçiriyor.

Yeni evinde pek çok değişik insanla tanışma fırsatı bulduğunu belirten Mah, havaalanı çalışanlarına valizleri taşımakta yardım ediyor, kontrol kulesindeki arkadaşlarını ziyaret ediyor ve uçuş öncesi kokpitte pilotlarla sohbet ediyor.

Havaalanındaki günlerini bir dijital kamera yardımıyla kayıt altına alan Mah, görüntüleri ve yorumlarını facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım siteleri ve bloglar aracılığıyla takipçileriyle de paylaşıyor.

Vancouver Havaalanı sözcüsü Rebecca Catley, Mah’ın havaalanındaki günlerinin insanlara check-in masalarının ve güvenlik kontrollerinin arkasında aslında neler yaşandığını gösterme fırsatı sunduğunu belirtiyor.

Yarışma kapsamında günlük ücret alan ve 15 bin dolarlık bir para ödülü de kazanan Jaeger Mah, macerasına 80 gün sonunda nokta koyacak.

 


Etiketler:
Bilgi YarışmasıBaşrollerinde; Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan ve Çağla Kubat'ın oynadıkları polisiye dizi hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2011 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.