Yasak ama gerçek: Harry ve Meghan'ın Instagram hesabı çok tartışılır

Prens Harry ve Meghan Markle, ayrı eve çıkarcasına yeni bir Instagram hesabı açmış. Daha önce Kate Middleton ve Prens Willam ile ortak olarak Kensington Sarayı sosyal medya hesaplarını kullanan Harry, deyim yerindeyse bahtının rüzgarına kapıldı gidiyor, Allah sonunu hayır etsin.

Yasak ama gerçek: Harry ve Meghan'ın Instagram hesabı çok tartışılır

Saraylara layıklık

Saraylara layıklık

Meghan Markle, kraliyet ailesine girdiği günden beri hiçbir şey eskisi gibi değil. Hatta buna, Meghan'ın aileyle tanışmasını bile katabiliriz. Monarşinin katı ama 'gerekli' kuralcı yüzünü yıkmak üzerine bir hayatı var, saraylara layık olduğunu düşünüyor ancak otoriteyi ve genel geçer kuralları neredeyse bütünüyle reddediyor.

Daha önce nasıldı?

Daha önce nasıldı?

Meghan ile evlenmeden önce Prens William ve onun eşi Kate Middleton ile Kensington Sarayı'nı paylaşan 'acar damat' Prens Harry, bekarlığı süresince, Kensington Sarayı'nın sosyal medya hesaplarını da kullandı. Kendisiyle ilgili her şey bu hesaplardan paylaşıldı.

Markle ile evlenmesinin ardından ise işler sarayı ufak ufak bir kaosa sürüklediği için hem Kensington'dan hem de sosyal medya hesaplarından usulca elini eteğini çekti.
 

Tartışmalar önayak oldu

Tartışmalar önayak oldu

Meghan-Kate gerginliği ve Meghan'ın fütursuz davranışları epey bir süre aileyi gerdiği için, Markle Harry'i pek çok şeye öyle ya da böyle ikna etti. Bunlardan biri de Kensington'dan taşınmaktı. Sussex Dükü ve Düşesi, saraydan taşınıp yepyeni masraflar yaptırdı. Tartışmalar kopuşa neden oldu.

Meghan'ın sosyal medya geçmişi

Meghan'ın sosyal medya geçmişi

'Aşırı prenses' Meghan Markle, bu süreçte sosyal medyada da büyük olaylara neden oldu. Eleştirilere dayanamayan Meghan, bir süre sonra sosyal medya hesaplarını dondurma kararı aldı. İngiltere'nin içinden de dışından da kendisine epey tepki geldi zira.

Saraydan like kaçırma

Saraydan like kaçırma

Meghan Markle, sosyal medyadaki bu sert tavrı göğüslemek ve en önemlisi, göğüslediği bu sert tavrın üzerinde sörf yapabilmek için şimdi yepyeni bir yöntem belirledi. Allah esirgesin, kendisi inanılmaz akıllı davranıyor. Yeni hamlesi de Kensington Sarayı'nın sosyal medya hesaplarıyla hem kendisinin hem de bizim Harry'nin bağlarını kopararak yeni bir Instagram hesabı açmak oldu. Hesabın kullanıcı adı Sussex Royal...

Polemiğe yakın, aileye uzak

Polemiğe yakın, aileye uzak

Markle, polemiklerin fitilini ateşleyeceğini ve gittikçe büyüyen tepkileri ailenin artık karşılayamayacağını bilmesine rağmen, inanılmaz bir kararlılıkla aileden kopup 'kendi kraliyet ailesini' oluşturuyor sanki. Bu aileye uzaklık, kural tanımazlıkla birleşiyor.
 

'Ayrı' profillerin insanları

'Ayrı' profillerin insanları

Nitekim, saraydan gelen bilgilere göre, gelenekçi Kate, yeni ve hırslı düşesin tuhaf tavırlarına kızıyor. Aslında zaten Meghan-Kate gerginliği de tamamen buna dayanıyor.

Belki de ayrı Instagram profilleri oluşturmaları doğrudur, onlar zaten başka profillerin insanları. Meghan'a gelince, bu kadar sivrilmenin anlamı olup olmadığını zamanla göreceğiz...

andac.uzel@demirorenmedya.com
twitter.com/andacuzel

Bu makaleye ifade bırak