Yaşam

Uluslararası Lions Kısa Film Yarışması’nın kazananı Uçurtma Peşinde olduBu yıl onuncu kez gerçekleştirilen Uluslararası Lions Kısa Film Yarışması’nda derece alan eserler Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen görkemli törenle açıklandı. Katılımın her yıl arttığı yarışmaya bu yıl birbirinden iddialı 220 kısa film gönderilmişti. Finalde yarışan 18 kısa film arasında ipi göğüsleyen Anıl Tokur’un yönetmenliğini yaptığı Uçurtma Peşinde oldu.
“Her alarm aynı değildir, hırsızlar iyi bilir”Alarm sektöründe verdiği kapsamlı güvenlik hizmetiyle lider marka Prosegur, yeni reklam filminde hırsızları oyun dışı bırakıyor. Bir hırsızın gözünden çekilen ve “Her alarm aynı değildir, hırsızlar iyi bilir” sloganıyla hazırlanan yeni reklam filmi, Prosegur Alarm’ın tercih edilirliğine dikkat çekiyor.
Kendi güzelliğinin eşsizliğine inanan tüm kadınlara #hilesizgüzellik çağrısıDove’un hilesiz güzellik anlayışından yola çıkarak, Vogue Türkiye’nin Nisan sayısı modelsiz yayınlandı ve hiçbir görselde fotoğraf hilesi yapılmadı.
Sürüş tutkunu kadınlar bahar rotalarındaSürüş tutkunu kadınlar yeni rotalarını oluşturdu! Baharın keyfini direksiyon başında yaşamak isteyen sürüş tutkunları ve gezginler; görüş keyfini de seyahatleri için ideal olan güneş gözlükleri ile yaşamak istiyor.
Cihan Nacar’dan Boğaz’da Kırmızı DefileTasarımcı Cihan Nacar, “Dramatic Irony” yani “Dramatik İroni” adını verdiği ve şehirli kadının dramasını ironik bir dille anlattığı yeni koleksiyonunu İstanbul Boğazı’nın benzersiz manzarasına sahip Four Seasons Hotel Bosphorus’un havuz başında bir defileyle tanıttı.
Havlular için ev yapımı yumuşatıcı tarifiHavlularınızdaki kötü kokuları ve yıpranmaları engellemek için doğal bir yumuşatıcı yapmayı öğrenmek ister misiniz? Havlularınızı temizlemek ve yumuşatmak için ev yapımı yumuşatıcı tarifini paylaştık. Peki, havlular için ev yapımı yumuşatıcı nasıl yapılır?
Gary Owen’ın Iphegenia oyunu ilk kez Türk tiyatrosunda sahneleniyorGary Owen’ın yazdığı Iphigenia oyunu Esra Bağışgil ile Türk tiyatrosunda ilk kez sahneleniyor. Londra’da büyük ilgi gören ödüllü oyun Tuğçe Tanış yönetmenliğinde Türkiye’de de Kadıköy Theatron ve Asmalı Sahne’de tiyatro severlerle buluşuyor. Tek kişilik ve tek perde oynanan oyunda Esra Bağışgil, Effie karakterini canlandırıyor. Oyunda yalnız ve işsiz bir kadının bir gecede hayatının nasıl değiştiği seyirciye aktarılıyor.
Gonca Vuslateri doğruyu, Didem Soydan cesareti seçtiDoritos Risk 3.0’ın lansmanı Gonca Vuslateri ve Didem Soydan ev sahipliğinde “Doğruluk mu Cesaret mi” temalı bir etkinlik ile gerçekleştirildi.
Günlük hayatta kullanılan ne işe yaradığı bilinmeyen şeylerGünlük hayatta sürekli göz önünde olan fakat bir türlü ne işe yaradığını bilmediğiniz küçük detaylar elbette olmuştur. Bunları ya pek önemsemeyiz ya da üşengeçliğimizden araştırmayız. Fakat günlük hayatta karşımızda çıkan ve önemsiz gözüken bu küçük detayların hepsinin bir amacı var.
Sümeyye Boyacı Amerika'dan altın madalya ile döndüParalimpik Yüzme Avrupa Şampiyonu Sümeyye Boyacı, ana sponsoru Bursa Kebap Evi ve ulaşım sponsoru Türk Hava Yolları’nın destekleri ile gittiği Amerika’dan altın madalya ile döndü.
İzmir Cocktail Festival 2019Yeme içme dünyasının klasikleşen kültürü kokteyllerin Türkiye’deki festivali Cocktail Festival, 27 Nisan tarihinde ikinci İzmir çıkarmasına hazırlanıyor.
İnsansı Robot Pepper Türkiye’nin sağlık turizminde kullanılmaya başlandıÇıktığı günden beri dünyada büyük ilgi uyandıran insansı robot Pepper, artık Türkiye’de de kullanılıyor. Hastalara yardımcı olmaya başlayan robotu biraz yakından tanıyalım.
Feminen Pudra