07.04.2010 - 01:12 | Son Güncelleme: 07.04.2010-1:13 A-A+

Yaşar Kemal Günter Grass ile buluşacak

Goethe Enstitüsü’nün, Diyarbakır’dan başlayarak yola çıktığı ve Mayıs 2009’dan bu yana, Avrupa edebiyatını Türkiye’nin 24 kentine taşıyan kültür projesi “Avrupa Edebiyatı Türkiye’de, Türk Edebiyatı Avrupa’da” bu ay sona eriyor.

Yaşar Kemal Günter Grass ile buluşacak

KÜLTÜR SANAT SERVİS

Projenin Türkiye’deki son durağı olan İstanbul, Yaşar Kemal ile Günter Grass’ın himayesinde gerçekleşecek edebiyat buluşmasına ve Ensemble Modern Topluluğu’nun Aya İrini’de vereceği gala konserine ev sahipliği yapacak. Yaşar Kemal ve Günter Grass, “Yollarda... Avrupa Kültür Haftası Etkinlikleri” çerçevesinde, 15 Nisan Perşembe günü büyük bir edebiyat buluşmasına imza atacak. Harbiye Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda, 14.00 - 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlikte; proje kapsamında Türkiye’nin 24 iline gelmiş olan Avrupalı yazarlardan 8’i, Yaşar Kemal ve Günter Grass ile birlikte edebiyat meraklılarıyla buluşacak. Proje, mayıs ayında başlayacak Avrupa turunda, Buket Uzuner, Özdemir İnce, Perihan Mağden, Ayşe Kulin, Şebnem İşigüzel, Adalet Ağaoğlu, Mario Levi, Sema Kaygusuz, Ahmet Ümit, Elif Şafak, Hasan Ali Toptaş ve Ayfer Tunç'un da aralarında bulunduğu, eserleri yabancı dillere çevrilen Türk yazarlarını 8 Avrupa ülkesine taşıyacak. 

EtiketlerHarbiye
Bilgi YarışmasıKemal Sunal'ın oynamış olduğu son film olan film hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.