07.09.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 07.09.2018-1:30 A-A+

YAVUZ KARASU, RAMBO MU OLACAK?Bu iddiayı ev ahalisi ortaya attı. Yeni sezonun merakla beklenen dizilerinden biri ‘Söz’... Üsteğmen Yavuz Karasu (Tolga Sarıtaş), fragmandan anlaşılan artık tek başına. Şöyle bir yoklama çekeyim dedim, ‘acaba neler olacak saptamalar yerinde mi?’ diye... Dizinin ilgilileri tabii ki muhatabım... “Yavuz’un hikayesi ayrılıyor yeni sezonda” dediler.  “Artık tim komutanı değil, istihbarat elemanı gibi”. Bu özelliğiyle Yavuz, acaba artık bireysel mi mücadele edecek? 

Fragmanda, zor şartlar altında tekrar hayata dönüş, eski formuna kavuşma çalışmaları, kendini yenileme ve sahalara dönüyorum haliyle, “Bir nevi Sylvester Stallone mu karşımızdaki?” diye sordu ev ahalisi. Eh bu tarafını da sordum! Vallahi sürpriz cevap geldi “Olabilir”. Fragmandan bir ayrıntı da yine terör şehirdeye bir dönüş mü var oldu. Ethem Özışık, tartışmasız piyasanın en iyi hikaye üreten, sürprizleri dağıtan isimlerinden. 

‘Dizi ayrıntılarda gizlidir’ mesajını en iyi derleyip, toparlayanlardan.  ‘Söz’ işte bu yeni sezonda ayrıntılarında da ilginç gidip gelmeleriyle dikkat çekecek diye düşünüyorum.

BUNLAR SENARYO DEĞİL 

“Diziler ahlakımızı bozuyor” diye şikayet ederler. Son taktıkları ‘Koca Koca Yalanlar’... Çapkınlığı normal gösteriyor ve gençlere kötü örnek oluyor özetle. Esra Erol’un konularından biriydi yeni sezonda. Adam yakışıklı ve dolandırıcı. Beş kadını kandırmış. Beş kadın ve dört çocuk hikayesi. ‘Fatih Aydın mağdurları’ olarak, programa katılmışlar. 

Ee şimdi bu senaryo olsa ne diyecekler? Aile yapımızı bozuyor bu dizi (!) Bir başka örnek  ‘Eşim beni eltimle aldatıyor’ alt başlığında bir bölüm vardı ekranda. Programın adı, ‘Hayatta Her Şey Var’. Hadi albunu diziye koy! Aile yapısı bozuluyor. Zaten böyle hikayeler anlatılıyor gündüz kuşağında. Bunlar senaryo değil gerçek. Zengin muhitlerin çarpık ilişkileri de değil. Bildiğimiz soba dumanı tüten mahallelerin hikayeleri...

Etiketler
Bilgi YarışmasıGezmek görmèk eğlenmek dinlenmek ve tanımak amacıyla yapılan gezilere ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.