Eğitim

19.06.2018 - 11:36 | Son Güncelleme: 19.06.2018-12:05

Yaz tatilinde çocuklara 4 etkinlik kitabı önerisi

Yaz tatiline çıkan çocuklar, zamanlarının büyük bir çoğunluğunu telefon, tablet ve bilgisayar başında geçirecek. Ancak 3 aylık yaz tatilini daha verimli değerlendirmek de mümkün. Çocukların hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştirmeyi hedefleyen abm Yayınevi’nin yayımladığı 4 farklı etkinlik kitabı ile çocuklar, yaz tatilini daha verimli, bilgilendirici ve eğlenceli geçirecek.

Sitene Ekle

abm Yayınevi’nin çocuklara yönelik etkinlik kitapları ile yaz tatilini eğlenceli, bilgilendirici ve verimli geçirmek mümkün. Özellikle tatili telefon, tablet ve bilgisayar başında geçirmeyi düşünen çocukları etkinlik kitaplarına yönlendirmek çocukların zihinsel, duygusal ve sosyal yeteneklerinin gelişmesi için de oldukça yararlı. 3 aylık yaz tatilinde çocuklar, abm Yayınevi tarafından yayımlanan 4 farklı etkinlik kitabı ile dijital dünyadan uzaklaşarak hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeye daha fazla zaman ayıracak. 


Dev Labirent 


Gözlerim çok keskin diyenlerden misin? Zor görevleri başarmada üstüme yoktur mu diyorsun? Öyleyse abm Yayınevi’nin yeni kitabı Dev Labirent tam da sana göre! Pek çok hayvan, bu kitabın sayfaları arasındaki devasa labirentlerin içinde gizleniyor ve labirentlerden birine girdin mi, bil ki yalnızca en dikkatliler yolunu bulmayı başarabiliyor! Tek olası yolu bul ve yüzlerce rengarenk hayvanı dikkatin dağılmadan tut aklında ve say hepsini. Ardından hiçbirini gözünden kaçırmadığına emin olmak için, kitabın sonundaki cevap anahtarından kontrol et gittiğin yolu! Haydi başla, ne duruyorsun! 


Kitap Adı: Dev Labirent 
Yazan ve Resimleyen: Agnese Baruzzi 
Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar 
Sayfa Sayısı: 56 
 


Doğada Saklambaç: Ara, Bul ve Say! 


Gözlerim çok keskindir diyenlerden misin? Zor görevleri başarmada üstüme yoktur mu diyorsun? O zaman bu kitaba bayılacaksın! Bu kitabın birbirinden renkli çizimlerle süslenmiş sayfalarında birçok hayvan gizleniyor. Şimdi dikkatle onları bul, kaç tane olduklarını say, sonra da kitabın arkasındaki cevaplara bakarak ne kadarını bulabilmişsin kontrol et! Çöllerden kutuplara, vahşi ormanlardan okyanusların derinliklerine bulman gereken yüzlerce hayvan var! Ne duruyorsun, haydi başla! 


Kitap Adı: Doğada Saklambaç 
Yazan ve Resimleyen: Agnese Baruzzi 
Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar 
 


İsim Şehir Hayvan Bitki Eşya 


Bilgi hazinenizi geliştirmenizde size yardımcı olurken, aynı zamanda boyama ve çizim aktiviteleri ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanız için tasarlanmış eğlenceli bir aktivite kitabı. Alfabemizdeki harflerden yararlanılarak oluşturulan bu kitapta, bildiğiniz ve araştırdığınız isimleri ve şehirleri siz yazıyorsunuz; 160’ı aşkın hayvan ve eşya, 150’yi aşkın bitki türü ise sizin tarafınızdan keşfedilmeyi, renklendirilmeyi ve tasarlanmayı bekliyor! İsim-Şehir-Hayvan oyunu esas alınarak hazırlanan bu kitapla eğlenerek öğrenmeye hazır mısınız? 


Kitap Adı: İsim, Şehir, Hayvan, Bitki, Eşya 
Yazar Adı: Alp Gökalp 
Resimleyen: Alp Gökalp 
 


Boya ve Tasarla 


Hey, oradaki benek de neyin nesi? Acaba bir balon mu? Yoksa güneş mi? Ya da gülen bir surat mı? O benek sen ne istersen o olacak! Hayal gücünü özgür bırak. Benekleri, noktaları ve parmak izlerini kendi istediğin şeye dönüştür! Ya da bu kitapta sana verdiğimiz ilginç yönergeleri kullanarak keyifli bir zaman geçir. Yaratıcılığını test edeceğin ve geliştireceğin birbirinden şaşırtıcı oyun ve fikirler bu kitapta seni bekliyor! 


Kitap Adı: Boya ve Tasarla 
Yazan ve Resimleyen: Agatha Krolak 
Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar 

 


©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX