06.09.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 06.09.2017-2:30 A-A+

YAZA VEDA EDERKENYaz ne ara başladı ve bitti hiç anlamadım yeminle. Göz açıp kapayana kadar dedikleri tam da bu! Zaten bu sene İstanbul’a yaz neredeyse hiç uğramadı. Ben de her bulduğum fırsatta Bodrum’a kaçtım. Şu anda sezonun son demleri yaşanmakta Bodrum’da. Hâlâ tatile kaçma şansı olanlara son Bodrum tavsiyeleri geliyor.

Midyeci Şehmus Usta’nın Yeri

Gündoğan Koyu, Bodrum’da en çok vakit geçirdiğim yerlerdendir. Yaz başından beri Şehmus Usta’nın önünden her geçtiğimde ve tıklım tıklım kalabalığı gördükçe merak ettim durdum. Gitmek yeni kısmet oldu. Sıra sıra dizilmiş balıkçıların arasında menüsü midye üzerine kurulmuş tek mekan. Her şey çok lezzetli, ortamı çok keyifli.

Bu arada Şehmus Usta’yla da tanıştım. Bir an durmuyor yerinde, her şeyle kendisi ilgileniyor. Hikayesini sordum; 1971’de İzmir’de tezgahta midye satmaya başlamış. Sonra Bodrum’a yerleşmiş ve zaman içinde edindiği birikimiyle türünün tek örneği olan bu restoranı açmış.

Böyle başarı hikayelerine oldum olası hayranlık duymuşumdur. Şimdilerde birlikte çalıştığı çocuklarını zaman zaman yurt dışına gönderiyor, onlar yenilikleri takip ediyor ve menülerini ona göre şekillendiriyorlar. Denenmeli.

Sess Türkbükü ve DJ Can Parlak

Bodrum’un her daim en popüler ve kaliteli mekanlarının başında geliyor Sess. Onu bu derece özel kılansa, hiç şüphesiz müzikleri. Mekanın müzik direktörü Can Parlak, herkesi etkileyecek müziği yapma konusunda benim gözümde bir numara.

Her yerde çalan şarkıları onun playlist’inde göremezsiniz, tamamen kendine has bir tarzı var.

Hani mekana Madonna gitsin; “Konseptime uymuyor” der ve çalmaz yeminle! Geçenlerde “Yarım saat durur çıkarım” diye gittim ama Parlak’ın kabinde olduğu mekandan çıkılmıyor dostlar!

Eva Klein

Bu yazın yıldızlarından biri de uluslararası standartlardaki müzikleri ve muhteşem manzaralı atmosferiyle Eva Klein’dı. Yaz boyu birçok sevilen DJ’in performans yaptığı mekanda, Satori’yi dinlemeye gittim en son, tek kelimeyle enfesti.

Abdullah İnal

Bodrum’daki son gecemde Türkbükü’nde Abdullah İnal’ın DJ performansını dinlemeye gittim. Ondan ilk bahsettiğim yazımın başlığı ‘Abdullah İnal Vakası’ydı! Gülşen ve Ozan Çolakoğlu’yla çalıştığı ilk şarkısını, İnal’ın Avrupai havasını ve farklılığını anlatmıştım. Bazı insanlara yetenek bol keseden dağıtılıyor! Bu kez de DJ’lik performansına bayıldım. Set up’ın başında onu izlemelisiniz. Çaldıklarıyla herkesi coşturması bir kenara, böyle cool dans etmek olamaz. İnsan gözlerini alamıyor, çıktığı bir mekanı denk getirip illaki gidilmeli Abdullah İnal’a.

 

Etiketler
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.