BLÖF YAPMIYORUZ, HAZIRIZ

Fırat’ın doğusunun PYD ve PKK terör unsurlarından temizlenmesi Türkiye için çok önemli.

Buna yönelik tüm hazırlıklar yapıldı.

ABD ile yapılan son güvenli bölge görüşmelerinde de altı ısrarla çizildi: ‘Siz destek verirseniz sizinle yoksa kendi başımıza da yapmaya kararlıyız.’

Bazı ülkeler Türkiye’nin blöf yaptığını düşünebilir. Ama konuştuğum yetkililer blöf yapılmadığını ve Türkiye’nin Fırat’ın doğusunu temizlemeye hazır olduğunu dile getirdi.

Amerika da görüşmelerde Türkiye’nin kararlılığını gördü ki Türkiye’de Müşterek Hareket Merkezi’nin en kısa sürede kurulması kararı alındı.

Şimdi gözler ABD’nin Türkiye’yi oyalayıp oyalamayacağında.

Türkiye, kendisi için güvenlik sıkıntısı yaratan Fırat’ın doğusunun temizlenmesi meselesi için ABD’yi sonsuza kadar beklemeyecek.

ABD’ye son uyarılar yapıldı ve birlikte adımlar için sürecin hızlandırılması istenecek.

Kurban Bayramı’ndan sonra bölgede ve sınır hattında hareketlenme bekleniyor...

Birileri film izler gibi izliyor

Fırat’ın doğusunun temizlenmesi ve müdahale ile ilgili AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Türkiye’nin kararlılığını Milliyet’e şöyle anlattı:

Belki bazıları Türkiye bunu bir blöf olarak söylüyor şeklinde algılıyorlar. Göçmen meselesi ya da işte her gün televizyonlarımızda görüyoruz; İdlib’de güvenli bölgeye saldırılar ya da Suriye’nin ya da Irak’ın herhangi bir yerindeki bombalama olayları, halka karşı yapılan saldırılar, bütün bunları birileri bir film izler gibi izliyor ve her bombalı saldırının arkasında acaba kendi menfaatlerinin artıp-artmayacağını göz önünde bulunduruyor. Yani çok açık söyleyelim, bizim için bu coğrafyada, Suriye’de, Irak’ta meydana gelen her terör olayı Türkiye’nin egemenliğiyle doğrudan doğruya ilgili bir olaydır. Dolayısıyla biz bu bölgelerdeki terör örgütlerinin varlıklarını, Türkiye’yi de ilgilendiren bir güvenlik meselesi olarak görüyoruz. PKK ve PYD’nin oralarda varlığı, terör olaylarını bir şekilde sürdürüyor olmaları, aslında doğrudan doğruya Türkiye’nin güvenliği, birliği, dirliğiyle ilgili bir meseledir ve Türkiye bu anlamda Suriye’nin kuzey bölgelerinden kendisine, nereden olursa olsun, ister doğusundan, ister Fırat’ın batısından olsun, ister Irak’ın kuzeyinden olsun, kendisine yönelecek bu terör saldırılarına karşı her türlü tedbiri almaya hem hazırdır, hem buna da muktedirdir.”

BLÖF YAPMIYORUZ, HAZIRIZ

Kaza olasılığı 4 kat fazla...

Kurban Bayramı’nda yine yollara düşülecek. Büyükler ziyaret edilecek.

Aman hızlı gitmeyelim. Emniyet kemerini takalım.

Ayrıca araç kullanırken cep telefonu ile konuşmayalım.

İçişleri Bakanlığı uyardı: ‘Seyir halinde telefon kullananların kaza yapma olasılığı telefon kullanmayanlara göre 4 kat fazla...’

BLÖF YAPMIYORUZ, HAZIRIZ

Acemi kasap olmayalım

Kurban Bayramı yarın başlıyor.

Kurbanlar kesilecek, fakirler güldürülecek.

Her yıl acemi kasaplar gündeme gelir. Acillerde kendilerini kesenlerin görüntüsü...

İşin ehli olmayanlar kesmemeli kurbanları. Hem acemi kesimlerdeki israflar hem de yaralanmalar önlenir böylece.

Kurban Bayramımız kutlu olsun...