Yerli arabada gözler Erdoğan’da

Eklenme Tarihi14.10.2017 - 2:30-Güncellenme Tarihi14.10.2017 - 0:00
Yerli arabada gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimine kaldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü bugünlerde Külliye’ye giderek Cumhurbaşkanı’na yerli arabanın yapımının kimlere verilebileceğinin de olduğu ‘yerli araba’ sunumu yapacak.

Erdoğan’ın vereceği karara göre de yerli arabanın yol haritası ortaya çıkacak.

Bakan Özlü yerli arabadaki son durumla ilgili olarak, “Çalışmalar iyi gidiyor. Çalışmaları Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim. Ortak girişim grubu ya da baba yiğitler grubu için Cumhurbaşkanımızın onayını alacağız ve açıklayacağız. Tek kişi olmaz. Çok büyük proje. Tek kişiye vermek riskli. 10 kişiye vermek de riskli. Maksimum 5 kişi olabilir. Yüzde 20 eşit ortaklık gibi” dedi.

Akar sivil kıyafetle resmi gezide

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ukrayna ve Sırbistan gezisine 10 bakan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da katıldı. 

Orgeneral Akar’ın iki ülkedeki resmi karşılamalara ve toplantılara sivil kıyafetle katılması dikkati çekti. Orgenaral Akar’a yurtdışı gezisinde eşi Şule Akar da eşlik etti. 

Üşüyünce herkes seferber oldu

Şanlıurfalı olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ukrayna gezisine katıldı.

Soğuk olan Kiev’de Fakıbaba resmi karşılama törenine üzerinde kaban olmadan takım elbise ile geldi. Diğer tüm bakanlar kaban ile törende yer aldı.

Fakıbaba üşüyünce törene katılan bakanlar seferber oldu. Bir bakan kaşkolunu Fakıbaba’ya verdi. Ancak üşümesi devam eden Fakıbaba’ya bir süre sonra kaban da bulundu.

Tahran’da FIVE GUYS

Amerika kültüründe önemli yer bulan ünlü hamburgerci FIVE GUYS, İran’ın başkenti Tahran’da da açılmış.

Otellerin yer aldığı bölgede yer alan FIVE GUYS’a İranlı gençler de ilgi gösteriyor. Gece geç saatlere kadar İranlı gençler hamburger yemeye gidiyor.

İran’da gençler hamburger sonrası ise nargilenin de olduğu kafelere ilgi gösteriyor.  

Karlov anısına judo turnuvası

Ankara’da suikasta uğrayan Rusya’nın eski Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov anısına uluslararası judo turnuvası düzenlecek. 

Turnuva Ankara’da 25 Kasım’da yapılacak. Judo tutkunu olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e de davetiye gitmiş. Putin’in judoda siyah kuşağı var.