Sezonun Stil Önerileri

12 Mart 2019

Güneş yüzünü göstermeye başlamışken kafaların giyim konusunda karışmış olması normal. Bir çıtır fikir edinelim isterseniz, ne yapalım nasıl giyinelim ve nelere dikkat edelim?

Çantada artık olmazsa olmazlar içerisinde güneş gözlüğü ve güneş koruyuculu nemlendiriciler yer alıyor. Muhakkak yanınızda tutun çünkü trafikte insana gözünü açtırmayan bir güneş meydana çıktı, kaza yapmak istemezsiniz. Ayrıca güneş gözlüğü aksesuarlar arasında imaja en çok fark katan cool bir parça. Bir yandan da bu kadarcık güneş leke yapar mı demeyin, hassas ciltliler için leke sezonu açılmıştır.

Omzunuza ya da boynunuza bir şal atmak için de en uygun sezon. Aksi takdirde hava 20 derece gözükürken, esen bir rüzgarla fena halde grip olmanız mümkün. Bir heves aldığınız çeşitli renk ve desenlerdeki tüm şallarınızı değerlendirin derim!

Kıyafetlerinizde ise artık daha ince kumaşları tercih edebilirsiniz. Yün içeren tüm kazaklarınız hurçlara kalkmaya hazır diye düşünüyorum. İçi kürklü veya kalın montlarınızı, sene sonuna tekrar çıkarmak üzere portmantonuzdan kaldırabilirsiniz.

Trençkotların gelişini müjdeleyen bu havaları iyi değerlendirelim çünkü trençkot yılın çok kısa bir süresi giyilebilir; hava 20-23 derecelerde seyrederken fırsatı kaçırmayın aksi takdirde 18 derecede veya 28 derecede trençkot giyerseniz deli olduğunuz düşünülür.

Özellikle en sevdiğim tarz olan uzun kalın hırkalar da artık montların yerini alabilir. Hatta beline bir de kalın kemer takarsanız içine kot da giyseniz etek de giyseniz hırkanız çok hoş duracaktır.

Bot ve çizmelerin Nisan sonuna kadar kullanılması taraftarıyım çünkü hem vücudu terletmiyor hem de havaya hava katıyor. Özellikle uzun veya kısa elbiselerle çorapsız giyilen uzun çizmelerin tam vakti.

Anlayacağınız önümüzdeki bir buçuk ayı iyi değerlendirelim, bu kısa sürede ne yazın ne kışın giyemediğiniz tüm zulanızdan hevesinizi alın. Sonrası malum Mayıs...

Yazının devamı...

Planlı Güzellik

7 Şubat 2019

Evet, planlı. Tıpkı bir restoran rezervasyonu ya da doktor randevusunun saati nasıl belli ise, güzellik ve bakım adımlarını atarken de planlı olmalıyız.

Pek çok kadın gibi siz de cilt bakımınızı düzensiz yaptırıyorsanız, kaş bakımınızı orman olana kadar erteliyor, saçlarınızın uçları ileri derecede yıpranana kadar kestiremiyorsanız... Sizi buraya alalım ve elimizdeki güzelliklerin, bakımsızlık sebebiyle kaybolmasına müsade etmeyelim.

Sihirli sözcüğü söylüyorum "ajanda!". Pek çok alışveriş sitesinde, farklı sayfa tasarımlarıyla farklı renk ve temalarla düzenlenmiş bu ajandalar mevcut. Üstelik aralara motive edici cümleler de serpiştirilmiş. Benim ajandam beni her gün "Your only limit is you" (Senin tek limitin sensin) cümlesiyle karşılıyor. Bu gibi enerji yükseltici sözler size de iyi geliyorsa ve bu tasarımda bir ajanda bulmakla uğraşamam diyorsanız, kendiniz de müsait bir vaktinizde oturup rastgele 15-20 sayfaya beğendiğiniz motivasyon cümlelerini yazabilirsiniz.

Ajandamızı aldık, süsledik püsledik peki şimdi bunun güzellik ve bakımla ne ilgisi var?

Planlı, programlı ve istikrarlı olunursa, kendi maksimum kusursuzluğunuz uzun vadede korunur. Öncelikle kendiniz için bir liste yapmalısınız. Bu listeye, düzenli yapmanız gereken tüm bakımlarınız hatta hayalini kurup gerçek hayatta ertelediğiniz yoga sınıfı veya yüzme dersi de eklenebilir. Daha sonra ortaya çıkan bu yapılacaklar listesini ajandanızdaki müsait günlere dağıtın ama mümkünse 1 ay içerisinde hepsini gerçekleştirecek şekilde olsun. Tabi ki yaptırmayı düşündüğünüz bir diş implantı veya estetik operasyonu bir ay içerisinde halledilemeyebilir ama en azından doktorunuzdan ön görüşme için randevunuzu almış olmanız gerekir.

Kuaför bakımları daha sık tekrar istediği için randevularınız bir ayda iki kere ajandanızda yer alabilir. Örneğin; el-ayak bakımınız bir ayda iki gün tekrarlanabilir fakat saç kesimi için iki ayda bir kez kestirmeniz de yeterli olacaktır (eğer çok yıpranan saçlarınız yoksa).

Daha uzun aralıklarla ajandada yer alacak bakımlara örnek verecek olursak; mezoterapi, prp, diş taşı temizliği, kalıcı kaş renklendirme veya heves edip ertelediğiniz hamamda kese ile ölü deriden arınma planları aralara serpiştirilecek olanlardır.

Bu örnekler gibi siz de kendi programınızı düzenleyin ve randevularınızı çoktan almış olun.

Yazının devamı...