Kartal'a yakıştı

Kartal'a yakıştı


     Skorborda baktığımız zaman; dakika 90'ı gösteriyordu. Sergen, Bülent'ten söktüğü topla indi, sağında bekleyen Tümer'i gördü, Tümer topu yeniden soldan altı pasa hareketlenen Sergen'e yuvarladı ve Beşiktaş'ı bu sezon sırtlayan yıldız oyuncu dokundu, İnönü Stadı'nda kıyamet koptu.
     Evet Beşiktaş ligin bitimine bir hafta kala Sergen'in altın golüyle sekiz yıllık hasrete son verirken, şampiyonlukta emeği geçen, alın teri döken herkese gönül dolusu tebrikler diyoruz...
     Ligin son derbisinde doğrusu futbol adına güzellikler ön plandaydı. Maçın genelinde oyuna ağırlığını koyan, bol pozisyon üreten Beşiktaş'tı. Pancu ve Tayfur'un direkten dönen şutları, İlhan Mansız'ın kaçırdığı pozisyonları toplayacak olursak dünkü derbinin kralı Beşiktaş idi. Derbi gergindi. Beşiktaş tedirgin, Galatasaray umut peşindeydi. Ne var ki, Galatasaray koskoca doksan dakikada ciddi bir pozisyon bulamadı dersek, abartmış olmayız. Galatasaray savunmasında sadece Bülent ayakta kaldı. Ronaldo, Zago, Ahmet Yıldırım ve kaleci Cordoba ise inanılmaz bir mücadele örneği gösterdiler. Aslında futbolcuları tek tek kantara çıkarmak, 100. yıldaki şampiyonluğa biraz ayıp olur. Çünkü onların hepsi Beşiktaş'ın 100 aklarıdır.
     Galatasaray'dan sonra Beşiktaş'ı şampiyonluğa taşıyan Lucescu'ya da bir sevgi buketi bizden.
     Bu güzelliğe gölge düşürenler de vardı dünkü mücadelede. Volkan ve Ümit Karan'ın, Sergen'in golünden sonra çıldırmaları ve yumruklar savurmaları futbol ayıpları olarak tarihe geçecektir. Galatasaray'ı da, Fatih Terim'i de bu inanılmaz yarışa renk ve heyecan kattığı için ayrıca kutluyoruz.
     Beşiktaş kulübünün genç başkanı Serdar Bilgili ilk kez şampiyonluk kupası ile tanıştı. Onu ve arkadaşlarını da gönülden kutluyoruz.
     
    

SPOR


100'DE 100 ŞAMPİYON
At yarışları
Avrupa Ligleri
BEKLENEN FİNAL: 88-73
2. LİG puan durumu
İlk finalist New Jersey
Gençlere yazık oldu: 1-3
BEŞİKTAŞ KARNAVALI
SESSİZ VEDA: 0-0
Soğuk savaş
Beş dakikada bitti: 1-1
GURURUMUZ EROĞLU
RİZE DE GELDİ
BURSA ATEŞE DÜŞTÜ: 2-2
Elazığspor nefes aldı: 1-0
Altay, Körfez'e patladı: 5-0
Gençlerbirliği gün sayıyor: 1-1
Paris'te tenis zamanı
Malatya'nın UEFA inadı: 4-1
Gaziantep'ten çıkış yok : 4-2
Sociedad koltuğu sevdi
Haber turu...
Tebrikler Beşiktaş
Ter, gol ve gözyaşı
Kartal'a yakıştı
Hurda araba
Şampiyonluk Sergen ile