Trend: Düşük Bel Pantolon

12 Nisan 2019

Sessizce takipteydim. Baktım küçük gözlükler tekrar moda oldu. ‘’Güzelmiş, olsun takarız.’’ dedim. Biraz daha bekledim. Bu kez taşlı-incili 90’ların tokaları tekrar moda oldu. ‘’E bu da güzelmiş.’’ Dedim. Ama bazı şeyler vardı, tekrar görmek istemeyeceğim… Önsezilerime dayanarak söylüyorum ki ‘’Düşük bel pantolon’’ modası tekrar geliyor. Mis gibi ciğerimize kadar çektiğimiz kot pantolonlarımız dururken düşük bel kot pantolonlar nereden çıktı şimdi? Tadım kaçtı…

Bence bu haberi okuyan birçoğunuz benimle aynı görüşe sahip bu yüzden rahat rahat düşük bel pantolonlar hakkında kötü konuşabilirim.

Birkaç yıldır yüksek pantolonun beni güvenle sarıp sarmalamasına pek alışmıştım. Rahat rahat hareket edebiliyor, eğilip ayakkabılarımın iplerini bağlayabiliyordum. Bir de yüksek bel pantolonlar malum benim gibi kısa ve orta boyluların giymeyi çok sevdiği bir model. Bacak boyumuz 3 ise 5 oluyordu. Hileli bir pantolondu anlayacağınız.

Her zaman söylerim ‘’Bir şey moda diye almak zorunda değilsiniz.’’ Sizin vücudunuza uygun değilse alıp eve kadar taşımayın, yorulmayın. Ya da aynı şey giydiğinizde de geçerli. Almışsınız bir kere, giydiniz ama rahat değilsiniz. Hemen o kıyafet her ne ise uzaklaşın. Bunu sadece düşük bel pantolonlar için söylemiyorum.(Tabii ki onun için söylüyorum)

Artık düşük bel pantolonun bu kadar üstüne gittiysem köşeme çekilebilirim. Seven alsın, almasın demiyorum. Ama işte…Yine de siz bilirsiniz tabi… Tamam tamam gittim… Sevgiler :)

Yazının devamı...

Trend: Desenleri Karıştırmak

13 Şubat 2019

Moda haftalarını takip ediyorsanız tam ''Çiçek-böcek desenlerinin modası bitmiştir artık.'' derken defilede mankenler yürümeye başlıyor bir bakıyorsunuz baştan ayağa çiçek deseni, leopar deseni... Sokakta, alışveriş için girdiğiniz mağazalarda animal print denilen hayvan desenleri dikkatinizi çekmiştir. Kabanlar, pantolonlar, ayakkabılar, çantalar... Ayrım yok! Leopar seven, yılan derisi seven, zebra deseni severler için harika bir moda olayı.

Kombinlemesi ise çok kolay. Bir süre önce örneğin; desenli bir pantolonunuzu giyecekseniz geri kalan kombin parçalarınızı tek renk giymeliydiniz. Bir kabanınız leopar desenliyse, elbiseni desensiz, düz bir parça olmalıydı. Olay buydu. Ama artık bu kurallar bozuldu.Renk, desen çılgınlığı var. İddialı ve çarpıcı olmayı seviyorsanız eğer size bir öneri. Hem bugün ne giysem diye vakit kaybetmeyeceksiniz hem de gayet yorulmadan stil sahibi olacaksınız. Gözünüz kapalı gardırop önünde durun ve rastgele bir şeyler seçin. Renk, desen hiç önemli değil. Bir de kendinizi içinde mutlu hissedecek ve enerjinize bu mutluluk yansıyacaksa hemen giyin onları. Artık renk üstüne renk, desen üstüne desen giymek sizi stil sahibi yapıyor.

Kombin Önerileri

''Desen modasına uymak istiyorum ama bu kadar iddialı görünmek istemem'' diyenleri ise şöyle alayım, bir kaç önerim olacak.

Yılan derisi desenli kahverengi bir taytınızın üstüne oversize kalıplı bej rengi kalın örgü bir kazak giyin. Ayakkabı olarak beyaz bir sneaker tercih edin.

Ya da elbise giymeyi sevenler leopar desenli midi-maxi boy bir elbiseninizin üstüne boğazlı bir kazak giymeyi deneyin, diz üstü çizmelerinizle kombinleyin.

Yazının devamı...

Trend: Kısa Saplı Çantalar

14 Kasım 2018

90'lı yılların kızı isenız bunu çok iyi biliyorsunuz. Koltuk altlarımıza tam yerleşen, içine bir anahtar belki mini boy bir cüzdan sığan kısa saplı küçük sevimli çantalar.Tabi yıllar geçtikçe moda değişti. Çanta boyutları büyüdü, bizim boyumuz küçüldü falan.

Ben kocaman çantalar ile çekildiğim fotoğraflarıma bakarken hep şunu söylüyorum; ''Ne kadar kısa görünmüşüm (sanki değilmişim gibi ) Neticede takılan çantalar biraz boy ile doğru orantılı bu inkar edilemez bir gerçek. Boyu kısa olan hemcinslerim daha ufak ebatlarda; boyu uzun olan hemcinslerim ise daha büyük boy çantalar takmalı. Tabi yine eşyalarımızı sığdırmak için genelde orta-büyük ebatlı çantaları tercih ediyoruz o ayrı.

E madem 90'lı yılların çantaları geri dönüyor. Çok da sevimli. Bize de takmak düşer. Şimdi kısa saplı bir çantayı koltuk altıma yerleştirip şöyle diyebilirim ''Allah'ım çok uzun boyluyum!'' . Bu çantaların diğer küçük çantalardan bir farkı var; bunlar böyle kısa-ince saplı olacak. Olay orada. Minnoş minnoş kolunuzun altına sığacak.

Bir kaç ünlü lüks markaların vintage çantaları bu ara inanılmaz derecede popüler. Eğer alışveriş merkezinde saatlerinizi geçirmeye bayılıyorsanız ya da tam tersi alışverişi seviyor ama internette gezinip sanal sepetlere ürün yığmayı tercih ediyorsanız gözünüz kısa saplı küçük çantalarda olsun. Bu trend çantayı bütçenize uygun bir fiyata bulmanızı diliyorum. Hatta bulduklarınızı benimle paylaşırsanız ben de instagramda başkalarına yardımcı olabilirim. Güzel haberlerinizi bekliyorum.

Sevgiler...

Yazının devamı...