Mert & Marcus’un 20 yıllık başarısı bir kez daha tescillendi

Dünyaca ünlü moda fotoğrafçıları Mert Alaş & Marcus Piggott, New York Moda Haftası’nın ilk gecesinde Taschen yayınevinden çıkan ilk kitaplarını tanıttı. İşte bol yıldızlı partiden notlarım...

New York’ta bir döneme damga vuran Stüdyo 54 gece kulübünün kurucularından Ian Schrager’ın yeni oteli, The Public’deyiz.

New York Moda Haftası’nın ilk gecesinde.

Fotoğrafçılar, ünlüler, patlayan flaşlar derken başınızı nereye çevireceğinizi şaşırıyorsunuz. Kapının önündeki izdihamdan belli oluyor, New York Moda Haftası’nın en çok konuşulan partisindeyiz. Peki ama New York’taki bu parti bizi neden bu kadar ilgilendiriyor? Mert & Marcus olarak tanınan dünyanın önde gelen moda fotoğrafçıları Mert Alaş - Marcus Piggott’ın 20 yıllık kariyerlerinin bir özeti bu gece de ondan. Mert & Marcus’un 20. yılı şerefine Taschen yayınevinden çıkan, sınırlı sayıda basılan kitaplarının lansmanı.

Mert & Marcus’un 20 yıllık başarısı bir kez daha tescillendi

Boşuna Madonna’dan İngiliz Vogue yayın yönetmeni Edward Enninful’a birçok dünya çapında isim Mert & Marcus’u kutlayıp, 7 Eylül’deki kitap lansmanlarını sosyal medyada paylaşmadı. En üst kattaki kokteyl alanına çıktığımızda dev bir Kate
Moss karesi var karşımızda. Bu kare aynı zamanda kitabın kapak fotoğrafı. Önünde fotoğraflar çekiliyor. Biraz ileride ise baş köşede Mert & Marcus kitabı var tabii. Biraz daha devam edince ise bir masada Kris Jenner oturuyor, biraz sonra Kim Kardashian geliyor yanına. Kris Jenner’dan çekinmemek mümkün değil, ürkütücü bir aurası var. Biraz sonra yanlarına Kendall Jenner geliyor. Evet, Kendall çok güzel, ama doğrusu Kris, Kim ve Kendall’a bakınca hâlâ içlerinde en alımlı Kris diye düşünmemek mümkün değil. Sürekli yüzlerinde flaşlar patlıyor, ama neyse ki alışıklar, bir ara Kim kendi telefonuyla annesi Kris’le selfieler de çekiyor.

Mert & Marcus’un 20 yıllık başarısı bir kez daha tescillendi

İyi görünmek yetmiyor

Artık popüler bir celebrity’nin sadece iyi görünmesi yetmiyor, en iyi görüneceği selfie karesini de çekebilmesi gerekiyor.

Aaaa diyoruz, masanın diğer ucunda Adriana Lima oturuyor. Hayır, Adriana Lima’yı gördük diye heyecanlanmıyoruz, gözlerimiz hemen Metin Hara’yı arıyor, ama nafile, Metin yok. Biraz sonra masaya Bella ve Gigi Hadid kardeşler geliyor.

Daha sonra Derek Blasberg de katılıyor gruba. Tam o sırada yanımızdan Yoox’un kurucusu Yoox & Net-a-Porter’in CEO’su Federico Marchetti geçiyor. Bir başka köşede ise Nicky Minaj Mert Alaş’la fotoğraf çektiriyor. Malum gecenin yıldızı Mert Alaş. Yanında yakın arkadaşları Ateş Gündoğdu ve Semra Russell da var.

Peki ama Türkiye’den kimler var?

Ece Sükan, Zeynep-Defne Kocabıyık, Onur Baştürk, Baran Süzer, Özlem Önal, Melisa Mızraklı... Daha sonra Ian Schrager’ın Public Arts adını verdiği en alt kattaki partiye geçiliyor, dev disko topları arasında dans ediliyor. VIP’ler ise mezzanine katında partiyi hem kuş bakışı izliyor, hem de kalabalığa karışmadan eğleniyor. Tabii bir süre sonra üst kattakiler de aşağı inip çıkmaya başlıyor. Hepimizde ne kadar FOMO varsa, moda dünyasında daha da çok var. Kimse hiçbir şeyi kaçırmak istemiyor, haklı olarak.

Mert & Marcus’un 20 yıllık başarısı bir kez daha tescillendi

Bu parti New York’ta daha çok konuşulur, bundan sonra da başta Paris olmak üzere başka şehirlerde de Mert & Marcus kitabının lansmanı yapılacak. Bu kitap ile birlikte Mert & Marcus’un moda ve fotoğraf alanlarındaki başarısı ve tabii gücü bir kez daha tescillenmiş oldu.

Hepsinden daha güzel

Daha içeri girerken yanımızda Cindy Crawford, eşi Rande Gerber ve kendisi kadar güzel olan kızı Kaia Gerber var. Schrager’ın otelinin sarı ışıklı yürüyen merdivenlerinin önünde ailece poz veriyorlar. Cindy Crawford 51 yaşında, hâlâ benim diyen bugünün süpermodellerinden çok daha güzel ve doğal. Kızı da şimdi popüler olan mankenlerin hemen hepsinden daha güzel ve henüz 16 yaşında. Belli ki onu daha çok göreceğiz, adını daha çok duyacağız.