Cildinizi Yaza Mezoterapi ile Hazırlayalım

11 Mayıs 2017

Cildinizi Yaza Mezoterapi ile Hazırlamaya Başlayalım

Cildinizi yaza hazırlamanın en sağlıklı yolu mezoterapidir. İçeriğindeki hyalüronik asit, protein ve vitaminler cilt kalitesini artırır, cildin sıkılaşmasını sağlar ve cilde nem verir. Lekeleri azaltıcı özel mezoterapi kokteylleri, göz altları için üretilmiş ürünler, sigara içen ve cildi mat olanlar için geliştirilmiş, somon DNA içeren kokteyller gibi birçok ürün mevcuttur. Kişinin ihtiyacına göre ürün seçimi ve seans sayısı hekim tarafından belirlenir. Kısaca sizlere mezoterapiyi anlatalım.

Mezoterapi nedir?

Değişik kimyasal maddelerin orta deri tabakasına çok ince uçlu iğneler ile enjekte edilmesiyle yapılan tedavi şeklidir. Problemli alana injeksiyon yapıldığı için etki fazladır, yan etki iğneden kaynaklanan sorunlar dışında yoktur. Bu yöntem birçok branşta tedavi amaçlı olarak kullanılabilir. Günümüzde estetik dermatolojide saç dökülmesinde, yüz ve boyunda antiaging amaçlı kırışıklık önleyici olarak ve selülit tedavisinde en sık kullanılan yöntemdir.

Mezoterapi kaç seans yapılır?

Mezoterapi, kişiden kişiye değişmekle birlikte, uygulanacak bölge ve probleme göre ortalama 4-10 seans sürmektedir. Çok pratik bir uygulama olup, seans süreleri de 10-15 dakikadır. Seans araları ise 7-14 gündür.

Mezoterapi uygulama tekniği nasıldır?

Tedavi edilecek durumlara bağlı olarak seçilen spesifik bölgelere, çok ince iğne uçları (4-6-8-13mm boyunda ve 27-30-32 gauce inceliğinde) ile uygulanır. Önemli olan, hazırlanan kokteylde kullanılan ilaçların farmakolojik özelliklerini, birbirleri ile olan etkileşimlerini ve yan etki potansiyellerini iyi bilmektir. Hissedilen ağrı, iğnelerin boyutlarıyla orantılı olarak oldukça azdır. Tedavinin seans sayısı uygulama yapılan kişiye, problemin derecesine ve enjeksiyonun yapılacağı bölgeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Yazının devamı...

Göz Altı Morlukları Tedavisiz Kalmasın

9 Şubat 2017

Göz Altı Morluklarının Nedenleri ve Tedavisi

Gözaltı morluklarının en sık üç nedeni genetik, alerjiler ve burun akıntılarıdır. Genetik olarak özellikle Asya'lılarda cilt yapısında daha fazla bulunan melanin dediğimiz koyu renge neden olan maddeye bağlı olarak daha sık gözaltı morlukları görmekteyiz. Cilt hastalıklarından olan atopik egzema da mor halkaya sebep olur. Bir diğer önemli sebebi ise yaşlanmadır. Çünkü yaşlanma ile gözaltı cildimiz incelir, kolajen dediğimiz cildi genç, gergin ve canlı gösteren maddenin seviyesi azalır ve böylelikle cilt altında bulunan damarlar daha görünür hale gelir. Diğer bir faktör ise yüz yapısıdır. Yüzümüzde kemik yapıların çıkıntılı olması, göz kapaklarımızın şiş olması ya da gözaltı çukurumuzun belirgin olması ve seviye farkı gölgelenme yaparak gözaltı morluklarını daha da belirgin hale getirir.

Tedavide; eyecell uygulaması, ışık dolgusu ve mezoterapi en iyi sonuç alınan yöntemlerdir. Bazı hastalarda fraksiyonel lazer de tercih edilebilmektedir.

Eye Cell uygulaması

Eye cell uygulamasında göz çevresi için uygun olan botanik kök hücre ekstreleri; üzerinde saç teli inceliğinde iğnelerin bulunduğu roller ile gözaltları ve üst göz kapağına, çizgilenme problemi var ise göz çevresine yedirilir. Ardından göz etrafına kolajen üretimini artıran, göz çevresindeki ince deriyi yenileme özelliğine sahip zar şeklinde soğuk jel 'peptide patch' uygulanır. Pach'ler ciltte 15 dakika bekletildikten sonra çıkarılıp uygulamanın devamı olan serum kullanılır. Daha sonra soğuk krem uygulanarak işlem sonlandırılır. Roller ile amaç hücre yenilenmesini ve kullanılacak ürünlerin cilt altına emilimini artırmaktır. İşlem 30 dakika sürer. Kişinin ihtiyacına göre 4-8 seans uygulanabilir.

Uygulama sonrası sosyal hayat etkilenmez. Makyaj uygulayabilirsiniz.

İnce çizgilerde, göz altı torbalanmalarında, morluklarda, yağ butoncuklarında, elastikiyet kaybı olan üst ve alt göz kapağında, göz altlarının canlanması, aydınlık olması ve nemlenmesi için uygulanabilir.

Yazının devamı...

Yeni Yılda Güzellik Sırları

26 Aralık 2016

Yeni Yılda Güzellik Sırları

1. Her zaman cilt bakımı yapılmalıdır

Günlük cilt temizliğinin yanı sıra en az ayda bir kez cilt tipine özel bakımlar yapılmalıdır. Antioksidan içeren serumlarla yapılan cilt bakımları ve nem maskeleri özellikle kış aylarına girdiğimiz şu günlerde çok faydalıdır. Ayrıca aquapeeling dediğimiz suyla el değmeden yapılan cilt bakımı ile, ciltte canlılık ve parlaklık sağlanmakta, leke ve akne problemleri azaltmaktadır. Yılda bir kez fraksiyonel lazer ya da dermapen gibi uygulamalarla da daha derin cilt tabakalarında yenilenme sağlanmaktadır. Bunlar, kırışıklıkların, lekelerin ve izlerin tedavisinde daha etkili yöntemlerdir.

2. Lekelerden kurtulmanın tam zamanı

Lekelerden kurtulmak için kimyasal, karbon, enzimatik peelingler, iğneli radyofrekans, PRP, mezoterapi gibi birçok yöntem ile cildinize uygun tedaviye uzman hekiminizle birlikte karar verebilirsiniz. Lekeler oldukça inatçı problemlerdir. Hekimin hastaya doğru tedaviyi uygulamasının yanısıra, hastanın da dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Sıcak ve güneşten korunmak en önemli kuraldır.

3. Gençleşirken doğallık korunabilir

Farklı yöntemlerle kişiye özgü, doğal güzelliği sağlamak mümkündür. Cildin en üst tabakasından en alt tabakasına kadar uygulanan fokus ultrason (odaklanmış ultrason) ile tam kat doku aktivasyonu sağlanarak ameliyatsız yüz germe işlemi yapılabilir. Botoks, dolgu gibi uygulamalarla da kombine edilebilir. Fokus ultrason uygulaması 45 dakika sürer ve yılda bir seans yapılır, yan etkisinin olmaması önemli avantajıdır. Tercihe göre yüz ve boyun sarkmaları için örümcek ağı, iple yüz asma gibi işlemler de yapılabilir. Botoks ve dolgu uygulamaları da bu tedavilere eklenebilir.

Yazının devamı...

Aknenin güncel tedavileri

6 Aralık 2016

AKNENİN GÜNCEL TEDAVİLERİ

Akne sık görülen bir cilt hastalığıdır. Akne tedavisi; Dermatoloji uzmanlarınca, uygun medikal tedavinin yanı sıra mekanik olarak cilt temizliğinin yapılması, akne oluşumun önleyecek uygulamalar ve akne izi tedavisini kapsar.

CİLT BAKIMI

Sağlıklı cilt parlak ve canlı olur. Bu yüzden 20’li yaşlardan itibaren herkesin cildini temiz tutması ve düzenli olarak bakımını yapması gerekir. Ayda bir kez bakım yaptırarak ve doktorun tavsiye ettiği dermokozmetik ürünleri kullanarak cildin güzelliğini ve sağlığını korumak mümkündür. Akneli bireylerde cilt bakımı sıklığı 1 veya 2 hafta ara ile başlanır, daha sonra ayda bir idame tedaviye geçilir. Akne hastası cilt bakımının yanı sıra dermatoloji uzmanı hekim tarafından uygun kremler hatta antibiyotik tedavisi ile desteklenir. Son zamanlarda el değmeden, içerisinde özel ürünleri içeren su ile vakumlu aquapeeling uygulamaları , akneli hastalarda tercih edilmektedir.

KARBON PEELING

Q-switched Nd-Yag lazer ile yapılabilen karbon peeling ile kolajen dokuyu canlandırmak, cildi tazelemek, akneyi azaltmak ve genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmak mümkündür. Ağrısız işlem sonrası yara ve kabuklanma olmaması en önemli avantajıdır.

Her cilt tipine yapılabilir

Yaş, cinsiyet gözetmeksizin herkes için uygulanabilen bu yöntem, ortalama yarım saat sürmekte ve hemen günlük yaşama dönmeye olanak sağlamaktadır.

Yazının devamı...