Kirpik Lifting Nedir, Ne Değildir?

25 Temmuz 2019

Kirpik lifting nedir?

Son günlerde yoğun hayatlarının akışında bakımlı görüntülerinden ödün vermek istemeyen kadınların tercihi kalıcı makyaj uygulamaları oluyor. Kirpik lifting de bunlardan bir tanesi. Ben de fazla düz kirpiklere sahip olduğum için kirpik lifting uygulamasını denedim. Kirpik kaldırma veya kıvırma da diyebileceğimiz kirpik lifting uygulamasının bütün evrelerini ve avantajlarını sizlerle de paylaşmak istedim.

Ben Nişantaşı’nda bir güzellik merkezinde yaptırdım. Makyöz Jnev Erçömlek müthiş bir iş çıkardı. Uygulamayı beğenirseniz kendisini Instagram’da @jonew_makeup ismiyle bulabilirsiniz. Kendisi kirpik lifting ile birlikte cilt bakımı ve lazer uygulamalarında da oldukça başarılı.

Şimdi kirpik lifting nedir, ne değildir, nasıl yapılır, gözleri yakar mı, zararları var mı kendi deneyimim üzerinden anlatacağım.

Neden kirpik lifting?

Kendimi bildim bileli kirpilerim hep ok gibi uzun ve dolgundu ancak kıvrık olmadığı için gözlerimin düşüklüğüne düşüklük ekliyordu. Her sabah korkarak kirpik makasıyla kıvırıyordum ancak yine de tam olarak istediğim sonucu elde edemiyordum. Bu yüzden kirpik lifting uygulaması benim için kaçınılmaz hale geldi. Uygulama sonucunda gözlerimdeki o yorgun görüntüden bir nebze olsun kurtulduğumu söyleyebilirim. Sabah işe rimel sürmeden geldim ve makyajlı görünüyordum.

Birçok kişi kirpik liftingi benimle aynı sebepten tercih ediyorken bazıları için kirpik lifting makyajsızken de bakımlı görünmek için büyük bir kurtarıcı oluyor. Her sabah rimel sürmek zorunda kalmıyorsunuz, müthiş bir zaman kazanımı. Öte yandan yaz tatilinde makyajınızı düşünmek zorunda değilsiniz. Kirpikleriniz denize girip çıktıktan sonra da kaşlarınıza uzanıyor.

Yazının devamı...

2019 Cannes Film Festivali'nden İlham Veren Saç Modelleri

23 Mayıs 2019

Cannes Film Festivali, her ne kadar bir film festivali olsa da aynı zamanda yılın en büyük moda olaylarından bir tanesi. Hollywood yıldızlarının yanı sıra dünyaca ünlü süpermodellerinden de geçidine sahne olan festivalde dünyaca ünlü moda evleri en iyi tasarımlarını yarıştırırken yıldızların göz alıcı mücevherlerini tamamlayan saç ve makyaj stilleri de asla göz ardı edilemez. Hazır düğün-nişan-mezuniyet sezonuna da giriş yapmışken 2019 Cannes Film Festivali'nden bu yazın bütün tören ve partileri için ilham olacak saç modellerini sizler için derledim.

Dünyaca ünlü yıldız isimler bu yıl, klasiklerden modern ve fütüristik saç modellerine kadar oldukça çeşitli saç stilleriyle unutulmaz kırmızı halı görüntülerine imza attı. Siz de bu yaz katılacağınız tören ve partiler için havalı saç modelleri arıyorsanız işte 72. Cannes Film Festivali'nden 2019 yazı için en şık saç modelleri:

Ortadan ayrılmış dalgalı saçlar

Uzun saçlılar için en garanti ve en havalı saç modellerinden birisi tabii ki Victoria's Secret meleklerinin meşhur plaj dalgaları. Ortadan ayrılmış doğal dalgalı saçlar hemen hemen her stilin ve her kombinin tamamlayıcısı olabilir. Abartılı bir maşa yerine dalgalı bir fönle modern bir görüntü elde edebilirsiniz. Saçlarınız yeterince sağlıklıysa ortadan ayrılmış dalgalı saçlar sizi asla hayal kırıklığına uğratmaz.

Sara Sampaio gibi küçük bir yüze ve uzun bir boyna sahipseniz saçlarınızı kulaklarınızın arkasına atarak dikkati yüz hatlarınız ve gerdanınıza çekebilirsiniz. Veya Eva Longoria gibi aydınlık perçemlerinizle dalgalarınızı hareketlendirebilirsiniz.

Dağınık topuz klasiği

Yazının devamı...