Abla faul yapıyorsun bırak beni!

Eklenme Tarihi11.03.2010 - 2:20-Güncellenme Tarihi11.03.2010 - 2:24

Soyunma odasını görmeliydiniz (lafın gelişi canım), formalarımızı giyerken bir yandan dedikodu yapıyor, bir yandan da aynada güzel görünüp görünmediğimizi kontrol ediyorduk. Forma renklerine göre makyajlar yapıldı, parfümler sürüldü, antrenörümüz geldi odaya ardından ve ilk altıyı açıkladı. Ben dokuz numaralı formamla pek havalıydım ve 15’erden iki devre yapılan maçta tam 10 dakika 40 saniye oynama fırsatı buldum. Ve bu 10 dakikayı 10 saat anlatabilirim, o kadar keyifliydi.
“8 Mart Kadınlar Günü için yapılacak daha anlamlı bir şey bulamadınız mı?” diyenler oldu. Bizim bir araya gelerek eğlenmemizden daha anlamlı ne olabilirdi ki?
Madem kadınlar günüydü, madem bizim günümüzdü, neden eğlenerek bir iş yapmayacaktık? Dünyada futbol oynayan milyonlarca kadın varmış, hatta sadece İngiltere’deki rakam bir milyonmuş (Ersun Yanal’ın yalancısıyım.) Bizde sayı çok daha küçük ama futbola gönül veren kızlarımızın gönülleri ve yetenekleri o kadar büyük ki, kısa sürede ciddi başarılara imza atacaklarına eminim. Onları sahada görmelisiniz, futbol ve estetik bir arada olabilir mi? Pekala oluyor, kızlarımız ceylan gibi, hem çok güzeller hem de sağlam ve sıkı vücutlarıyla çalım atıyor, koşuyor; vole, röveşata, frikik kelimelerini yeniden anlamlandırıyorlar. Evet İstanbul’da top koşturan futbolcu kadınlarla, medya mensubu kadınlar olarak özel bir maç yaptık. Tarabya Metin Oktay Kapalı Spor Salonu’nda yapılan maçta biz Kırmızı Takım, Mavi Takım’a 6-3 yenildik. Önce orta sahada başladım sonra hoca beni defansa aldı; zavallı kalecimiz önünü kapattığım için iki gol yedi!
Bir ara Mavi Takım’dan Sibel’i basketbolda adam adama savunmada olduğu gibi resmen kucakladığımı fark ettim, “Abla yapma gülmekten oynayamıyorum, hem bu faul” diyordu. Hakem görmedi Allah’tan! Yoksa en az iki de penaltım vardı; maçtan sonra Ersun Yanal tarafından tebrik edilmek de güzeldi bu arada “Fazla agresif oynuyorsun ama iyisin” dedi. Futbol madalyam da oldu daha ne isterim? Dünyalar kadar istediğim Milli formaya benzer bir formayı da giymiş oldum! TFF Herkes İçin Futbol Proje Müdürü Zeynepgül Ene’ye teşekkürler, spora gönül veren ve kendimizi sahada profesyonel hissettiren kızlarımıza teşekkürler, artık önümüzdeki maçlara bakıyoruz!

DEV KADRO!

Takımımızda benden başka Hilal Ergenekon (FOX), Nilay Örnek (Habertürk), Gülnaz Can (TV 24), Önay Seylan (Show Tv), Esin Taboğlu (Avukat-İşkadını), Aşk Böcüğü Ebru (Number One Tv), Sevim Gözay (Akşam), Fulden Uras (Sanatçı), Özlem Dalga (Bloomberg) ve Kübra Subaşı (Show TV) vardı.Maça çıkmadan bacaklarıma simli yağ sürdüm ki güzel görüneyim!

Yazarın Diğer Yazıları
Etiketler