Dersine iyi çalışıp gelmiş!

1 Temmuz 2019

Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, geçtiğimiz günlerde İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO) meclis toplantısına katıldı.
Kendisine yöneltilen soruları tek tek yanıtladı, dersini iyi çalışmış olduğunu gösterdi.
İş dünyasını dinleyen, Urla’nın geleceğine katkı koyacak herkesin yanında olduğunu belirten Oğuz, “Un var, yağ var. Hamur yapmak için sizlerin teşvik ve desteğini bekliyorum” dedi.
İşadamlarının, “Urla’da sosyal tesis” talebine, “Gelin, tertemiz sayfayı birlikte açalım. Birçoğunuzun ilçemizde yatırımı ve konutu var. Üzerimize düşen bir görev varsa, elbirliğiyle çözeriz. Yüksek Teknoloji Üniversitesi’yle ciddi işbirliği içindeyiz. Şehrin tasarımı konusunda önemli çalışmamız olacak. Urla’nın dokusunu korumakta kararlıyız. Öncelikle altyapı eksiklerini gidereceğiz. Urla’yı geleceğe taşıyacak gençlik merkezi ve spor kompleksini hızlı şekilde hayata geçireceğiz. Çeşmealtı Yat Limanı projesini çok önemsiyoruz. İskele pazaryeri konusunda çalışmalarımız var, yakında bir arazi bulunuyor, oraya taşıyabiliriz. Trafiğin rahatlaması için çaba gösteriyoruz” diye konuştu.

***

Oğuz, vapur seferleriyle ilgili olarak da, her geçen gün talebin arttığını; Karşıyaka, Konak ve Güzelbahçe’nin ardından 1.5 saatlik yolculukla Urla’ya ulaşıldığını ifade etti, “Müthiş bir talep var. Seferlerin karşılıklı yapılması için çalışıyoruz. Önceliğimizi deniz taşımacılığına vermeliyiz. Karşıyaka’dan Yüksek Teknoloji’ye 120, İskele’deki yüksekokula da yaklaşık 50 öğrenci geliyor. İzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer’le konuyu paylaştım. Gemi seferleri, en kısa sürede hafta içi de yapılacak” şeklinde konuştu.

***

Oğuz’un iş dünyasıyla bir araya gelmesi, dert ve sorunlarını dinlemesi, çözüm odaklı davranış göstermesi önemliydi.

Yazının devamı...