Çavuşoğlu yüreklere su serpti

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İzmir’de medya temsilcileri ve çalışanlarıyla bir araya geldi.

Kaya Termal’deki etkinliğe ilgi fazlaydı.

Gazeteci arkadaşlarımız, yıllardır yaşadıkları sorunları ilk ağza iletmek için büyük bir fırsat bulmuştu, bunu en iyi şekilde değerlendirmek istiyordu.

İzmir medyasının sıkıntılarını dinleyen, tek tek not alan, çözüm için çalışacaklarını belirten Çavuşoğlu’nun toplantısı yaklaşık iki saat sürdü, çoğumuzun yanlış bildiği bazı kararlara açıklık getirdi.

Özellikle yerel gazetelerin Basın İlan Kurumu’ndan aldığı ilanların, dijitale geçilmesinin ardından kesileceği yönündeki bilgilerin doğru olmadığını söyledi.

Basın İlan payları kesildiğinde hepsi zor duruma düşecek, belki de kepenklerini indirmek zorunda kalacaktı.

Bu açıklama, İzmir’deki yerel gazete sahiplerinin yüreğine su serpti.

İzmir’i çok sevdiğini, gazetecilerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Çavuşoğlu, toplantıya katılan meslektaşlarımızı Bursa’ya davet etti.

Çavuşoğlu’nun İzmirli meslektaşlarımızla buluşması, dertlerini dinlemesi, çözüm odaklı bir çalışma içine gireceklerini belirtmesi, benim kadar etkinliğe katılan gazeteci arkadaşlarımı da sevindirdi.

Bu tür toplantıların belli aralıklarla yeniden yapılmasında büyük fayda olduğu düşüncesindeyim.

Sayın Çavuşoğlu’na, İzmirli gazetecilere gösterdiği yakınlıktan dolayı teşekkür ediyorum.

Başkan Kafaoğlu ezber bozuyor!

GEÇTİĞİMİZ günlerde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyarete gittim.

Yeni görevinden dolayı kendisini kutladım.

“Arap atı gibiyiz, koştukça açılıyoruz” diyen Kafaoğlu, yeni bir uygulama başlatmıştı.

İlçeleri tek tek dolaşmaya başladığını, sabah namazını kılıp akşama kadar vatandaşlarla bir arada olduğunu belirtti.

Esnafla, cemaatle çay-çorba içip sohbet ettiklerini, muhtarlarla toplantılar yaptıklarını, kaymakam ve belediye başkanlarıyla görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi Kafaoğlu.

Yerleşim bölgesinin tüm dinamikleriyle görüştüğünü ifade eden Kafaoğlu, “İnsanlar öyle mutlu oluyor ki, resmen ezberleri bozuyoruz” dedi.

Bandırma’da ilginç olay

Ramazan Bayramı’nda Bandırma’ya gittiğini, ilçede 28 yıldır yapılan bir etkinliğin geçmiş dönem Büyükşehir Başkanı tarafından iptal ettirildiğini kaydeden Kafaoğlu, “Bandırma Bandırmalılarındır. Her yeri kullanabilirsiniz” dediğinde yerin yerinden oynadığını söyledi. Bu açıklamasının ilçede büyük destek gördüğünü ifade eden Kafaoğlu, “Bir başkan, etrafındaki yağcı ve yağdanlık takımını aşabilmeli. Önemli olan, bunu gerçekleştirmek; halkın isteğini yerine getirmektir” dedi.

Başkan Kafaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Beş bin kişiyle kamuoyu anketi yaptırdım. Çok iyi gözüküyoruz. Tanınırlık oranımız yüzde 71. CHP ve MHP’den, ‘Kafaoğlu aday olursa oy veririm’ diyenler çoğunlukta. Sevgi dilini ve barışı kullanıyorum. Altıeylül’de Meclis üyelerinin hepsine komisyonlarda yer verdim. Bunu Büyükşehir’de de yapacağız. Her yıl eşleriyle beraber bir otelde kamp çalışması gerçekleştirip, yılın değerlendirmesini yapıyorduk. Şimdi Büyükşehir’de de aynısını yapacağız. Aidiyet ruhunu oluşturmak lazım. Suda yaptığımız yüzde 25 indirim, Manisa’ya örnek oldu. Bizim sayemizde reddedildi. Otoyoldan dolayı Şişecam ve Kalekim, fabrikalarını Balıkesir’e taşıyor. Kentimiz çok önemli hale geliyor. Artık İstanbul, Kocaeli ve Bursa doldu. Balıkesir’in yıldızı parlıyor.” Tüm bunları anlatırken Kafaoğlu’nun gözleri parlıyordu.

Üstüne ilave etmiş

Mütevazılığından, insana yaklaşımından, sevecenliğinden bir şey kaybetmediğini, hatta üstüne ilave ettiğini gördüm.

Yerel seçimlerde de iddialı olan Kafaoğlu, MHP ve CHP’den de çok sayıda oy alacağı kanısında...