Çağdaş gazete

Çağdaş gazete

Hikmet Bila

ELİNİZDEKİ gazeteyi rahat okuyursunuz, değil mi? Evet, Milliyet artık daha rahat, daha kolay okunan bir gazete... Sayfa düzeninde yapılan değişiklik ve yeniliklerle daha estetik, daha çağdaş görünümlü bir gazeteyi sizlere sunabildiğimiz için mutluyuz.
Milliyet'in yaklaşık elli yıllık geleneğine, nesillerin beğendiği temel karakterine dokunmadan gerçekleştirdiğimiz bu yenilikler, okurlarımızın beğenisini kazandı. Görselliğin giderek önem kazandığı dünyamızda gazetelerin öncülüğü tartışılmaz. Biz de bu anlayışla, haber ve yazılarımıza verdiğimiz değerin yanı sıra fotoğrafa da önem veren sayfalar hazırladık.
Haberlerinde doğruluğun ve dürüsütlüğün sembolü olan Milliyet, artık biçimiyle ve görünümüyle de daha çağdaş bir gazete...
Milliyet'in yeni sayfa düzenleri, uzun, titiz ve sabırlı bir çalışmanın ürünü. Tamer Üner'in yönetiminde geniş bir teknik kadro, aylar süren çalışmalar sonucu Milliyet sayfalarına yeni bir ruh verdi. İşte yaratıcı bir titizlikle bu çabaya katkıda bulunan arkadaşlarımız: Ayla Dündar, Hasan Tankaya, Ünal Kurtul, İsmail Akınız, Ethem Yüksel, Şenol Ortakçı, Erdal Çelebi, Atilla Karaca, Orhan Sert, Mehmet Yılmaz, Ertan Cömert.
Tamer Üner'
i ve emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyoruz.
Yeni sayfa düzenlerinin hazırlanmasındaki katkıları için Güzel Sanatlar Ajansı'na ve Ali Özbek'e de teşekkür ediyoruz.

Başta Başbakan olmak üzere milletvekillerimiz akın akın hacca gittiler. Allah kabul etsin diyoruz. Ve dünkü Milliyet'te yer alan bir haberi bir kez daha hatırlatıyoruz:
"Dinimize göre, hacca giden milletvekilleri, yeni doğmuş gibi günahlarından arınacak ve yaşamlarına çok dikkat etmek zorunda kalacak. Aşağıdaki yasaklar, hacca giden milletvekilleri için tüzük olacak:
Yalan söylemeyecek, insanları kandırmayacak, menfaat sağlamayacak, nüfuz ticareti yapmayacak, hoşgörülü olacak, kavga etmeyecek, kumar oynamayacak, içki içmeyecek..."
Dönsünler, göreceğiz...