Bu hafta Dünya Sevgililer Günü’nü idrak ettik. Dudak büksek de, “O da nereden çıkmış, tüketim tuzağı” desek de, kenarından köşesinden ya dahil ya da haberdar olduk. 14 Şubat’ı kaçırmak istemeyen eğlence sektörü de elinden geleni yaptı. Ne de olsa hem sıkkın ruhlarımıza iyi gelecek vesilelere, hem de ekonomimizi canlandırmaya ihtiyacımız var. Üstelik ne var karşı çıkacak?

14 Şubat bahane, sevdiğimizi söylemek şahane!

Etkinliklerden biri de Zorlu PSM’de gerçekleşen Kenan Doğulu konseriydi. Şüphesiz Sevgililer Günü konseri olacaksa, bu “Ne yaparsak yapalım aşk ile yapalım” diyen Doğulu’nun olmalıydı. Öyle de oldu.

Konserin bir başka cazibesi daha vardı: Hep birlikte sahne üzerinde ve ayaktaydı.

Aşk dolu şarkılar

Konserin adı ‘Aşk’a Şarkılar’ oldu. Nasıl olmasın? Kenan Doğulu parçalarının adı bile illa ki aşktan geçiyor, misal; ‘Aşk Kokusu’, ‘Aşk Tanrısı’, ‘Aşkım Aşkım’, ‘Aşk ile Yan’, ‘Aşk Oyunu’, ‘Aşkolik’ ve dahası...

O yüzden aşk şarkıları repertuvarını hazırlamak tahminen pek de zor olmadı. Üstelik bu kez konser öncesinde Doğulu, sosyal medya üzerinden istek şarkıları da dikkate aldı. Yıllardır düğünlerin vazgeçilmezi olan ‘Tencere-Kapak’ ve ‘Gelinim’ öndeydi. Bu ilgiye karşılık olarak da, gelemeyenler için konserin bir kısmı, sanatçının Facebook hesabından canlı yayınlandı. Ama bir şarkı var ki; o da Doğulu’nun eşi Beren Saat’e sürprizi; ‘Kirli Beyaz Kedi’. Saat ‘in en sevdiği şarkı.

Çağan Irmak imzalı ‘Unutursam Fısılda’nın film müziklerinden biri olan bu parçanın sosyal içeriği var. Şarkı, iyi halden salıverilen tecavüzcüler ve şiddet gören kız çocuklarıyla ilgili haberlerin üst üste geldiği, içimizi acıttığı bir dönemde çıkmış. Ve en güzel kadın şarkılarından biri olmuş. Doğulu da bu konserin sürprizi olarak söyledi ‘Kirli Beyaz Kedi’yi.

Bir diğer romantik an da dinleyicilerden birinin sahneye çıkıp, ‘Tencere-Kapak’ın sözleriyle, “Hayat sen ‘Evet’ deyince başlasın” diyerek sevdiğine evlenme teklifi etmesiydi. Bize de şarkıların kifayetiyle, ‘Gelinim’ eşliğinde çiftimize mutluluk dilemek düştü.

Yeni albüm müjdesi

Bu arada, konser öncesi sohbet ettiğimizde Doğulu, “Benim şarkı yapmam bütün ailem için ortak bir paylaşım” diye anlattı.
Bir gün önce birlikte kutladıkları doğum
gününde annesi için yaptığı parçayı örnek verdi. Hatta, bu ve 15-20 yeni şarkısı olduğunu, aralarından seçeceği 6-8 parçadan oluşan yeni albümü de yaz aylarında
çıkaracağını müjdeledi.

Eski şarkılarını caz versiyonunda söylediği son albümü ‘İhtimaller’se, geçtiğimiz yıl
14 Temmuz’da çıktı. O tarihten bu yana ülkede yaşanan sıkıntılı günler dolayısıyla bu albüme pek de konser yapılamadı. Sanatçı, şimdi yeniden ‘İhtimaller’ turnesine çıkıyor. İlk etapta mart ayında, Ankara, Kayseri, İzmir, Mersin ve Konya’yla başlıyor. Sonrasında farklı illere, gidebildikleri kadar çok yere gitmeyi istiyor. Konser salonlarında, ardında o müthiş caz takımıyla daha samimi bir atmosferde şarkılarını söylemeyi planlıyor.

Gençlere de el vermek lazım diyerek, yapımcılığını üstlendikleri yeni rap grubu, Tahribad-ı İsyan’ın ilk albümünü de 28 Şubat’ta yayınlıyorlar. Sulukuleli üç genç adam, protest şarkılarıyla duygulara tercüman olacak gibi görünüyor.

Velhasıl, Kenan Doğulu’yla son buluşmamızdan havadisler böyle...