Mardin’den gelen 41 çocuğu ağırladı

100 günlük başkanlık sürecini basın toplantısı ile değerlendiren Başkan Günel, ardından Mardin Nusaybin’den gelen çocuklarla gününü geçirdi.

Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden olan Kuşadası; yeşille mavinin buluştuğu Dilek Yarımadası, Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, mavi bayraklı plajları ve hareketli gece hayatı ile farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan tarihiyle de ülkemizin en gözde bir köşesi. Ayrıca turistik noktaları ve yüzlerce konaklama tesisleriyle de Ege kıyılarında dolu dolu bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih edecekleri bir ilçe. Bu girişten sonra, 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde Millet İttifakı adayı olarak seçime girip yüzde 57.54 oy oranı ile Kuşadası Belediye Başkanı seçilen Av. Ömer Günel’in dolu dolu 100 günlük icraatından bir kaç satır değerlendirdikten sonra başlıkta dile getirdiğim konuya değineceğim.

Mardin’den gelen 41 çocuğu ağırladı

Anında çözüm üretti

Başkan Ömer Günel, 7 Nisan’da mazbatasını alıp göreve başladığında ilk icraatları neler oldu, dersiniz. Hatırlatayım isterseniz. İlk işi belediyedeki başkanlık saltanatına son verdi. Makam odasının görüntüsünü değiştirdi, odadan koltuk ve sehpaları kaldırttı. Odaya bir toplantı masası koydu. Makamı, toplantılar için çevresinde sandalyeler olan bir çalışma ve çözüm odası haline getirdi. Başkanlığa gelenleri koltuklarda değil de, sandalyelerde ağırladı. Gelenleri sorunlara çözüm üretecek ilgili müdür ve personelle birlikte dinledi. İlk 3 günde makam araçlarını garaja çekti. Ayrıca otoparktan sadece başkanın odasına çıkan asansörü, yalnız yaşlı ve engellilere tahsis ettirdi. Kendisi de, halkın kullandığı asansörden ve vatandaş gibi merdivenlerden odasına çıktı.

En önemlisi de Kuşadası’nın aksayan yönleri ile ilgili şikayet, istek ve öneriler geldiğinde “anında çözüm üreten” bir belediye görünümüne soktu. İlk çalışmasını ise turizm mevsiminin başlaması nedeniyle ilçesini en hızlı ve iyi bir şekilde sezona hazırlayacaklarını açıkladı. Başkan Günel’in 100 gün değerlendirmesinden bazı önemli bölümleri daha sonra değerlendireceğim. Başkan Günel’e “Kolay gelsin” diyor, Mardin Nusaybin’den Kuşadası’na gelen 7 ile 14 yaş arasında terör mağduru ailelerin çocuklarıyla geçirdiği 101’inci gününe bir göz gezdirelim. Mardin Valiliği’nin “Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi” tarafından Kuşadası’na getirilen 7-14 yaş arasında 41 öğrenci, Başkan Ömer Günel, tarafından ağırlandı. Kuşadası Belediyesi tarafından organize edilen program kapsamında önce Başkan Günel ile bir araya gelen çocuklar, daha sonra Kuşadası’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Günel, öğrencilerle hatıra fotoğrafları çektirdi.

Mardin’den gelen 41 çocuğu ağırladı

Çocuklar geleceğimiz

Bu arada gösterilen ilgi ve sevgiden çok mutlu olan çocuklar da, Başkan Günel’i Nusaybin’e davet ettiler ve yöresel yemek sözü verdiler. Başkan Ömer Günel de, çocukları Kuşadası’nda ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek şunları söyledi: “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Türkiye’nin her köşesindeki çocuklarımıza eşit fırsatlar sunmalıyız. Bölgenin zor şartları altında büyüyen bu çocuklarımıza ışık olmalıyız. Bu konuda üstün gayret gösteren Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi Koordinatörü Şehmuz Ak’a da teşekkür ediyorum.”

Denizi ilk kez gördüler

Koordinatör Şehmus Ak başkanlığında Kuşadası’na gelen 7-14 yaş arasındaki 41 Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi öğrencisi hayatlarında ilk kez denizi Kuşadası’nda gördüklerini söyledi. Sevgi Plajı’ndaki belediye tesisinde eğlenen çocuklar, kendilerine bu fırsatı tanıyan Başkan Ömer Günel’e yanlarında getirdikleri çicekleri vererek teşekkür ettiler.